Jump to content

Hayaller ve vesveseler için.


Kaos

Önerilen Mesajlar

Merhaba arkadaşlar,

Zaman zaman bir kimseye aslı olmayan hayaletler görüyor ve sebepsiz olarak korkuyor ve vesvese düşüncelerini bırakamıyorsa o kimse aşagıdaki ayeti okuyarak Allahın izni ile bu halleri ortadan kalkar ve o kimse kurtulur.

 

Ve iza kare'tel kur'ane cealna beyneke ve beynelleziyne la yü'minune bil'ahıreti hıcaben mestüren.

 

Ve cealna ala kulübihim ekinneten en yefkahühü ve fi azanihim vakren ve iza zekerte rabbeke filkur'ani vahdehü vellev ala adbarihim nüfüren.

 

Allahın izni ile rahatsız olan düzelecektir.

 

süre-i isra nın 45 ve 46 ayetleridir.İnceltme harfler var ama klavyemden halledemedim nasıl yapıldıgını bulursam tekrar editliyeceğim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Musaadenizle ben ekleyeyim;

 

Isra suresi 45.ayet:

Ve izâ kara’tel kur’âne cealnâ beyneke ve beynellezîne lâ yu’minûne bil âhıreti hicâben mestûrâ(mestûren).

 

Sen Kur'ân'ı kıraat ettiğin (okuduğun) zaman, seninle ahirete (ölmeden evvel Allah'a ulaşmaya ve kıyâmet gününe) inanmayanlar arasına hicab-ı mesture kıldık (gözlerinin üzerine, seni peygamber olarak görmelerini engelleyen bir perde koyduk).

 

 

Isra Suresi 46.ayet:

Ve cealnâ alâ kulûbihim ekinneten en yefkahûhu ve fî âzânihim vakrâ(vakran), ve izâ zekerte rabbeke fîl kur’âni vahdehu vellev alâ edbârihim nufûrâ(nufûren).

 

O'nu (Kur'ân'ı), fıkıh (idrak) etmelerine karşı, (fıkıh edemesinler diye) kalplerinin üzerine ekinnet ve onların kulaklarına vakra (işitme engeli) kıldık. Ve sen, Kur'ân'da Rabbinin tekliğini zikrettiğin zaman nefretle arkalarına döndüler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...