Jump to content

Spermleri Öldüren Hap


Guest shadow
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Spermleri öldüren hap!

 

Antidepresanların şeker tabletlerinden farklı olmadığı ve hastaya yarardan çok zarar verdiği ortaya çıktı.

 

size10-1.gifsize12-1.gifsize14-1.gifsize16-1.gif

 

Erkeklerin daha dikkatli olması gerektiğini belirten uzmanlar, bu ilaçların spermleri öldürdüğü konusunda uyarıyor.

 

İngiliz Hull Üniversitesi bilim adamları, uzun yıllar süren araştırmalar sonucunda çok önemli bir gerçeği ortaya çıkarttı. Yıllardır doğru bildiğimiz bir gerçeğin aslında yalan olduğunu tespit eden bilim adamları, piyasada büyük rağbet gören antidepresanların şeker tabletlerinden farksız olduğunu ve insan sağlığına zarar verdiğini açıkladı. 50'ye yakın klinik deney yapan ekibin başında bulunan isim Hull Üniversitesi Psikoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Irving Kirsch, "Yaptığımız araştırmalar sonucunda şok etkisi yaratan bir gerçeğe ulaştık. Antidepresanlar çok sınırlı oranda işe yarıyor. Dünya genelinde çok satılan bazı ilaçların hastalar üzerindeki etkisi, klinik deneylerde kullanılan ve hastanın kendisini iyi hissetmesini sağlayan 'yalancı ilaçlar'ın etkisinden farklı değil" dedi.

 

Erkekler yandı

 

Prof. Irving Kirsch ayrıca antidepresanların bazen depresyon hastalarını daha da ağır hasta haline getirdiğini vurguladı. Antidepresan ilaçların özellikle erkekler için bir tehlikesine daha dikkat çekiliyor. Uzmanlar, "Sperm üretimi ve erkeklik hormonu olan testosteronun sentezlenmesi, beyin tabanında yer alan hipofiz adındaki bir bezden salgılanan hormonların normal testis dokusu üzerindeki etkilerine bağlı olduğu biliniyor. Sperm üretimi sonrası ise hücrelerin dışarı atılması, erkek üreme sistemi içinde meniyi oluşturan tüm sıvıların hareketi ile gerçekleşiyor. Kısacası antidepresanlar sperm kalitesini büyük oranda düşürüyor ve sayısını önemli ölçüde azaltıyor" açıklamasını yaptı.

 

Doktora danışmadan ilaçları çöpe atın...

 

Antidepresanların zararlarını ortaya çıkartan araştırma, tıp ve ilaç dünyasında tartışmalara neden olurken Türkiye'deki otoriteler, bu iddialarla kafası karışan kullanıcıların ilaçlarını doktorlarına danışmadan kesmeleri gerektiği görüşünde. Amerikan ilaç firmaları ise iddiaları çürütmek amacıyla 'paralı doktorları'nı devreye soktu. Amerikalı doktorlar ısrarla, antidepresan ilaçlarının mutlaka kullanılmasını öneriyor.

 

(takvim)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

heralde yeni bir ilaç piyasaya sürülecek.

 

bu haber kafa karıştırıcı.bir taraftan abdli bilimadamları diğer taraftan ingiliz bilimadamları konuşuyor.en güzeli Türk Bilim Adamlarına danışmak.

 

Türkiyedeki erkeklerin ana sorunu üremek değil.bir sürü problemleri var spermler kalitesiz olsa ne olacakki düzgün yaşayamadıktan sonra.

 

Asıl soru şu olmalı; kadınlar kullanırsa zararı yok peki faydası varmı?

--------------------

Hull Üniversitesi Psikoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Irving Kirsch, "Yaptığımız araştırmalar sonucunda şok etkisi yaratan bir gerçeğe ulaştık. Antidepresanlar çok sınırlı oranda işe yarıyor.

 

bu bilim adamı psikiyatrist değil psikolog:) yukarda öyle yazıyor:)

 

şimdi psikiyatristin psikologdan farkı ilaç yazabilmesi. bu araştırma hastalar psikiyatristlerden psikologlara gelsin diye yapılmış olabilir:)eheuehe

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...