Jump to content

Agalloch


Der Makabre Tanz
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Agalloch

 

Ülke : Amerika

Tür : Doom

Firma : The End Records

 

Elemanlar :

Vokal/Gitari: John Haughm

Gitar: Don Anderson

Bas Gitar: Jason William Walton

Bateri: Chris Greene

 

 

Albümler

 

1996 - From Which of This Oak

1999 - Pale Folklore

2001 - Of Stone, Wind And Pillor

2002 - The Mantle

2003 - Tomorrow Will Never Come

2004 - The Grey

2006 - Ashes Against The Grain

 

 

Grup Hakkında

 

Agalloch’un yaptığı müzik soğuk, karanlık, acı ve doğal estetiğin kombinasyonundan oluşur.. Grup ise 1995 yılında, bir doom/death projesi olan Aeolachrymae’nin küllerinden meydana gelmiştir.. Aslında bu küllerden üç grup doğmuştur; Susurrus Inanis, Nothing ve Agalloch.. Grubun ilk başlardaki müzikal amacı oldukça ihtişamlı ve epik dark metal yaratmaktır. Bu amacı ortaya koyanlar ise grubun iki beyni J. Haughm ve S. Breyer’dir.. 1996 senesinin başlarında birkaç şarkı şekillenmeye başlamışken, yaz aylarına doğru gruba ikinci gitarist olarak L. Anderson katılır.. Aynı senenin sonbaharında grup, ilk demo çalışması ‘From Which Of This Oak’ı piyasaya çıkarır ve kısa bir süre sonra bas gitarist J. William W. gruba dahil olur.. 1998 başlarında Agalloch yeni bir demo kaydeder ama piyasaya çıkarmaz sadece firmalara yollar.. Bu özel çalışma bir çok firmanın ilgisini çekse de grup, Ocak 1999’da The End Records ile sözleşme imzalar ve hemen ardından çıkış albümleri için stüdyoya girer..

 

İlk albüm “Pale Folklore” Haziran 1999’da piyasaya çıkar ve vahşi konsepti üzerine folklorik öğelerle süslenmiş albüm, metal çevrelerinden çok iyi tepkiler alır.. 2000’in sonlarına doğru grup, ‘Of Stone, Wind and Pillor’ adlı, 1998-2001 arasında hiç yayınlanmamış şarkılarının ve Sol Invictus coverı olan ‘Kneel to The Crass’un da dahil olduğu bir MCD piyasaya sürer..

 

2001’i geride bırakıp 2002 senesine geçerken grup, dünyaya daha karanlık ve daha soğuk bir pencereden bakan 70 dakikalık, epik albüm ‘The Mantle’yi kaydeder.. ‘The Mantle’; nihilist motiflerle süslenmiş; özlem, bunalımlar ve umutsuzluğun bir dışa vurumu olarak ortaya çıkmıştır..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...