Jump to content

Beseech


Der Makabre Tanz
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Beseech 1992'nin kasımında kendi evleri olan İsveç'teki Borås kentinde Jörgen Sjöberg vokalde olmak üzere Andreas Wilk(Bass),Robert Spånglund(Gitar),Klas Bohlin(Gitar) ve Morgan Gredåker(davul) ile kuruldu.1994'te Shiver Records(Belçika)'dan "Sometimes Death Is Better"adlı bir cd çıkardılar.

 

Grup 1996'ta yapımcı Christian Silver'la birlikte "...from the bleeding heart"ı kaydetmek için stüdyoya girdi.Ne yazık ki bağlı oldukları şirket We Bite/Corrosion Records ekonomik sorunlarından dolayı albümü çıkaramadı.Bu yüzden yayımcıları Anders Mörén(Misty Music) bu şirketle ilişkilerini bitirmekte yardım etti ve başka bir şirket aramaya başladı.Kısa bir süre sonra Metal Blade Records'la anlaştılar.

 

1998'in nisan ayında "...from the bleeding heart" Metal Blade etiketiyle tüm dünyada piyasaya sürüldü.Albümü yaparken ciddi bir uzlaşma sorunu yaşandığı için Klas, Robert Spånglund,Mikael Back ve Jörgen Sjöber diğer üyeler olmadan devam etmeye karar verdiler.Kısa bir süre sonra Jonas Strömberg(davul) ve Daniel Elofsson(bass) gruba katıldı.Böylece Beseech aynı görüşlerle birlikte yoğun çalışan bir takım haline geldi.Bundan sonra grup ve Metal Blade yollarını ayırmaya karar verdi.

Grup bir süre şirketlerle görüştü ve Pavement Music'le anlaştı.1999'un sonunda Beseech "Black Emotions"ı kaydetmeye başladı ve uzun bir kayıttan sonra 2000'in başında albümün kaydı bitti.Bu albüm grubu ciddi anlamda olgunlaştırdı,bu sefer başka enstrumanlarla da çalışma imkanı buldular,sound daha yeniydi ve gotik metalin modern şekliydi.

 

2000'in temmuzunda "Black Emotions" çıktı ve basınla birlikte tüm dünya genelindeki tepkiler de iyiydi.Grup ayrıca 2002'in ortalarında Kanadalı film şirketi Brimstone Productions tarafından piyasaya sürülen Alien Agenda 5-Alien Conspirecy adlı gerilim filmi için,soundtrack olarak 3 şarkı((Manmade dreams, Neon Ocean,Lunar Eclipse) hazırladı.

Sıkı bir çalışmayla grup 2001'de Theatre of Tragedy ve Lacuna Coil ile birlikte ocaktan şubata kadar olan büyük bir avrupa turuna çıktı.Bu turda iyi tepkiler kazanmakla birlikte yeni fanlar da Beseech'i keşfetmiş oldu.Turdan kısa bir süre sonra Jörgen Sjöberg(vokal) gruptan ayrıldı.Fakat çok geçmeden Erik Molarin gruba katıldı ve şarkılara Lotta'nın güzel sesiyle birlikte yeni bir boyut getirdi.Pavement Music'in desteği kesmesiyle birlikte grup yine şirket aramaya başladı ve grup için yeni bir çağ başladı.

 

3 yeni şarkı kaydettikten sonra,grup kendileriyle çalışabilcek bir şirket aramaya başladı.Ve 2002'in başında Napalm Records'la anlaştılar.Aynı zamanda üçüncü albümleri olan "Souls Highway"in kaydı için stüdyoya girdiler.Bu albüm grubu ciddi anlamda büyük bir kitleye ulaştırdı.Fakat grup yine sorunlarla karşılaştı ve grubun sözyazarı ve gitaristli olan Klan Böhlin kişisel nedenlerinden dolayı gruptan ayrıldı.

 

2003'ün yazında dördüncü albümleri olan "Drama" için grup tekrar stüdyoya girdi.İki ay boyunca yapımcı Christian "Bullen" Silver'la birlikte zevkli bir kayıt dönemi geçirdiler.Albüm 2004'ün şubatında çıktı.

Grup 2004'ün yoğun festival dönemini sadece bir gitaristle geçirmek zorunda kaldı ve daha sonra Manne Engström(Fatal Embrace, Sundown, Cemetery) gruba dahil oldu.

 

Ve 5 Eylül 2005'te hepimizinde bildiği gibi "Sunless Days" piyasaya sürüldü.Grup albümdeki Innerlane adlı parçaya klip çekti.Bu şarkı grubun deneysel ve yenilikçi soundunu resmediyor ve Beseech'i ön plana taşıyor.

 

Aslında Beseech'i bir kaç şarkısı dışında pek dinlememiştim ta ki bu biyografiyi yapana kadar....from the bleeding heart" albümlerindeki bütün şakıları çok beğendim,Black Emotions'ta Manmade Dreams ve Black Emotions gerçekten çok güzel şarkılar.Diğer albümlerde ise Between the Lines,Come on in,Last obsessions dinlenebilcek şarkılar.Yalnız hiçbiri ilk albümün yerini tutmuyor bence.

 

 

Male Vocals: Erik Molarin

Female Vocals: Lotta Hoglin

Drums: Jonas Strömberg

Guitar/Vocals: Klas Böhlin

Guitar/Programming: Robert Spånglund

Bass: Daniel Elofsson

Keyboard: Mikael Back

 

 

Albümleri:

1998, From A Bleeding Heart

2000, Black Emotions

2002, Souls Highway

2004, Drama

2005, Sunless Days

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...