Jump to content

Darkseed


Der Makabre Tanz
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Ülke : Almanya

Tür : Gothic

Firma : Massacre Records

 

Elemanlar :

Stefan Hertrich : Vokal

Thomas Gilcher: Gitar

Thomas Herrmann: Gitar

Martin Motnik: Bas Gitar

Maurizio Guolo: Bateri

Armin Dörfler: Klavye

 

 

Albümler

 

1994 - Romantic Tales

1996 - Midnight Solemnly Dance

1997 - Spellcraft

1999 - Give Me Light

2000 - Diving Into Darkness

2003 - Astral Adventures

2005 - Ultimate Darkness

 

 

Grup Hakkında

 

1992 senesinde gitarist Jacek Dworok, vokalist-bas gitarist Stefan Hertrich ve baterist Harald Winkler tarafından kurulan Darkseed ilk olarak iki demo hazırladı: 1992’de “Sharing the Grave” ve 1993’te “Darksome Thoughts”. Demolarıyla dikkat çeken grup bir sene sonraysa Invasion Records etiketiyle “Romantic Tales” isimli bir mini CD çıkardı. Adını duyuran grup bu MCDden sonra Serenades Records ile anlaştı.

 

İlk uzun albümlerini hazırlayan grup 1996 yılında “Midnight Solemnly Dance” albümünü çıkararak esas yükselişine başladı. Gotik metal sevenler tarafından tam not alan bu albümden sonra grup ünlü Nuclear Blast Records şirketiyle anlaşarak bu yükselişini bir defa daha kanıtladı. Ve yeni müzik şirketiyle “Spellcraft” albümünü 1997’de çıkardı. Müzik kalitesini her geçen gün artıran grup için “Spellcraft”ın yakaladığı başarı sürpriz olmadı. Albüm tüm dünyaya ulaştı, grup albümden sonra turnelere çıktı. Darkseed artık ciddi bir fan kitlesine sahip olan, istenen bir grup olmuştu.

 

Müzikal anlamda daha “heavy” olmaya başlayan ve gotik müziğini bozmayan grup turnelerin bitiminde yeni albüm için çalışmaya başladı. 1999’da ise yeni albüm “Give Me Light” ile geri döndü ve metal piyasasını sarsmaya kaldığı yerden devam etti. Derin, heavy gitar riffleri ve melankolinin buluştuğu bu albümde yeni müzik kompozisyonunu bir bakıma tanıtan grup yine hayranlarını mest etmesini bildi. Aynı durum bir sonraki albümleri “Diving Into Darkness” (2000) için de neredeyse aynıydı.

 

Son albümlerinden sonra Nuclear Blast Records şirketiyle yollarını ayıran grup kendi kurdukları Helion Stüdyoları’nda bir süre tanınmış bilgisayar oyunları için müzikler üretti. Ama hayranlarını fazla bekletemeyen grup yeni bir albüm daha yapma kararı aldı.

 

Darkseed’in hazırladığı son albüm “Astral Adventures” 2003 senesinde Massacre Records etiketiyle piyasaya çıktı. Yaptıkları müzik gotik metal olmasına rağmen hiç bir zaman ilginç grup fotoğrafları, çarpıcı albüm kapakları ya da buna benzer imaja yönelik çabaları olmayan Darkseed her zaman müziğiyle tanınmak istedi ve bunu da başardı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...