Jump to content

Önerilen Mesajlar

Darzamat 1995 kışında black metal yapan Mastiphal grubunun iki üyesi Flauros ve Simon tarafından yeni bir proje olarak doğdu..

 

Darzamat ismini slav mitolojisinden, ormanların koruyucu meleği/tanrıçası anlamına gelen aynı kelimeden almıştır..Zaten grup müziğinin bir esin kaynağıda burasıdır..Grup ilk albümünü 1996 yılında “In the Flames of Black Art” isminde piyasaya sürdü..Simon midi ve bateri partisyonları, bas gitar ve gitar kayıtlarını yaparken, Flauros sözler üzerine yoğunlaştı...Kayıtlarda n önce gruba Kate'in katılmasıyla, Darzamat'ın agresif müziğine biraz şehvet ve melankolide eklenmiş oldu..

 

Piyasaya çıkan bu ilk albümleri, yayımlar ve dinleyiciler tarafından çok beğenildi, ve bu ortak beğeni bir çok kritikte yayımlandı..Bu iyi tepkilerden sonra gruba ünlü firmalardan teklif geldi, ancak grup yerli Faithless Records firmasıyla bir albüm daha yapma kararı aldı..

 

1997 yazında, Dragon grubunun eski bateristi Bomba ve gitarist Daamr sürekli olarak gruba dahil oldu..Yılın ilerleyen günlerinde bu yeni katılımlarla grup stüdyoya girip çalışmalara başladı ve “In the Opium of Black Veil” isimli ikinci albümlerini kaydetti.(Her iki albümde daha sonra grubun şu anki firması Metal Mind Productions tarafından 2002 yılında tekrar piyasaya sürülecekti..)

 

1999 yılında Avantgarde Music ile anlaşma imzalayan grup bir kaç yıl ortalardan kayboldu...Gerçekte bunun sebebi Simon'un PostStreet Stüdyolarındaki çok uzun süren kayıtlarıydı..Herşeye rağmen 3. albüm “Oniriad” kaydedildi (2003 yılında piyasaya çıktı).Bu arada Daamr gruptan ayrılıp, yerini Chris'e bıraktı..Yeni baterist Paul'da gruba dahil olduktan sonra grup tam yeni kadrosuyla çalışacakken sorunlar tekrar başladı, kaydedilmiş “Oniriad” albümü grup içinde tam bir soruna dönüştü, tartışmalar sonunda Flauros Simon ile devam etmeyi kabul etti.Albüm bir çok deneysel yeni tarzdan örnekler taşıyordu ve Flauros bu yeniliklerin hepsinden memnun gözükmüyordu.. Bu onun müzikal görüşünün uzağında bir çalışmaydı ve sekiz yıldan sonra grubun kurucusu Flauros gruptan ayrıldı...Bu olay üzerine Simon, kendi stüdyosunda yapımcılığınıda üstlendiği bu albümle ilgili tüm konsatrasyonunu kaybetti...Flauros, bu ayrılıktan sonra kendini metalin sanat kısmına adayarak yeni insanlarla projeler yapmaya adadı..

 

2003 yılına gelindiğinde Chris ve Daamr yeni materyaller üzerinde çalışmaya başladı. aynı yıl Kate'in Amerikaya yerleşmesiyle, Nera gruba katıldı..was recruited. Dragon'un eski bateristi Golem ve Spectre'ninde klavyede gruba dahilolmasıyla zincir tamamlanmış ve kadro nihayet kesinleşmişti..

 

Bu yeni katılımlarla taze kana kavuşan Darzamat çalışmalara hız verdi ve dördüncü albümleri “SemiDevilish” kaydetti (yapımcılığını Maciej Mularczyk yaptı), bu yeni albüm 2004 yılında grubun yeni firması Metal Mind Records etiketiyle piyasaya çıktı..Yeni albüm black ve death metalin karanlık tarafı ve grubun karakteristik hüzünlü müziğiyle yapılmıştı..Kısa süre sonra grup turne ve konserlere başladı; katıldığı bazı organizasyonlarda bir çok efsaneyle aynı sahnede çaldı “Moscow After Midnight”, “ Brutal Assault” (Cannibal Corpse ve Impaled Nazarene ile), “Metal Head Mission” (Pungent Stench ile), “Metalmania” (Cradle of Filth, Apocalyptica, Napalm Death, Arcturus, Katatonia, Dark Funeral, Pain ve Amon Amarth).Ve Dark Stars Festival turnesinde..

 

Grup şu anda Daamr'ın yeni materyaller üzerinde çalışmasıyla beşinci albüme hazırlanıyor..Fakat henüz çalışmalar bitmedi, bu yüzden albümün bu yıl çıkması pek mümkün gözükmüyor..Albüm 2006 yılında "Transkarpatia" ismiyle piyasaya çıkacak..

 

Ülke : Polonya

Tür : Gothic

Firma : Metal Mind Productions

Resmi Sitesi: Kayit Olmadan Linki Göremezsiniz. Lütfen Linki Görebilmek Için Kayit Olun.

Elemanlar :

Golem : Bateri

Spectre : Klavye

Rafal Góral (aka Flauros) : Vokal

Agnieszka Górecka (aka Czarna, Nera) : Vokal

Damian Kowalski (aka Daamr) : Gitar

Krzysztof Michalak (aka Chris) : Gitar

 

 

Albümler

 

1997 - In the Flames of Black Art

1999 - In the Opium of Black Veil

2003 - Oniriad

2004 - Semidevilish

2006 - Transkarpatia

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...