Jump to content

Elis


Der Makabre Tanz
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Liechtenstien oluşumlu "Elis" (feat. lady sabine duenser) müzikal kariyerine "erden der schöpfung" ismiyle başladı. 2001 yılında ilk singleları "elis" ardından da çıkış albümleri "twilight"ı goth metal dünyasına sundular. sade bir vokal ama bunun aksine keskin gitar atakları ve bunu destekleyen kros ritimleri müziklerinde temel aldılar.klasik ve elektronik enstrümanları harmanlayarak yarattıkları tarzla akıllarda yer ettiler.

 

"wave gothic festival" de boy gösterdiler ve kendilerini basının önüne oldukça başarılı bir şekilde sundular. örneğin almanya'nın "orkus magazine" dergisinde en istikbal vaadeden grubu olarak gösterildiler . bu okuyucular tarafından da onaylandı.sonrasındaysa 2001 yılının istikbal vaadeden yeni grubu seçilerek onurlandırıldılar.

 

"oliver falk"ın gruptan ayrılmasından sonra "sabine duenser" 2003 yılında grubun adını elis olarak değiştirdi. "alexander krull" (atrocity) tarafından "mastersound studio" da ustaca yönetilen bir prodüksiyonun sonrasında "god's silence, devil's temptation" isimli albümü "napalm records" tan çıkardılar.

 

"god's silence, devil's temptation" ın yayınlanmasından kısa bir süre sonra "elis" bütün enerjisini bir sonraki albüme odakladı ve lirikleri yazmaya başladı.bu lirik yazma ve kayıtlardan arda kalan vakitlerde ise, şirketdaşları "eisheiling ve the vision bleak" ile turneye çıktılar.bu turnede almanya, isviçre ve belçikayı dolaştılar.

 

turnenin sonunda tekrar stüdyoya girerek son albümleri olan "dark clouds in a perfect sky"ı piyasaya sürüp, albümlerinin ilk şarkısı olan "der letzte tag" a video klip çektiler(ekim 2004)

 

guitars: pete streit

vocals: sabine duenser

guitars: jurgen broger

bass: tom saxer

 

albümleri

 

2001, elis (m.o.s. records)

2001, twilight (m.o.s. records)

2003, god's silence, devil's temptation (napalm records)

2004, dark clouds in a perfect sky (napalm records)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...