Jump to content

For My Pain


Der Makabre Tanz

Önerilen Mesajlar

Der Makabre Tanz

For My Pain, 1999 yılının sonbaharında Eternal Tears Of Sorrow grubundan Altti Veteläinen ve Petri Sankala’nın yeni bir Gothic grup kurma isteğiyle oluşan bir gruptur. Altti Veteläinen ve Petri Sankala gruba uygun elemanların kim olduklarına karar vermiştir ve eski arkadaşları, Nightwish grubundan Tuomas Holopainen ve Emblaze/Maple Cross gruplarından Lauri Tuohimaa’yı uygun görmüştür.

 

Bu iki isim kendilerine gelen teklifi geri çevirmeden yeni bir Gothic grubun oluşumuna sıcak bakmışlardır. Fakat malesef For My Pain elemanları asıl ait oldukları gruplarla son derece meşgul olduğu için For My Pain çalışmaları ileriye ertelenmiştir.

 

Bir kaç sene sonra Altti ve Petri For My Pain ile ilgilenmenin zamanı geldiğine karar vermiştir. Artık For My Pain çalışmalarına başlamanın en uygun zamanıdır çünkü Eternal Tears Of Sorrow bir ara vermiştir ve Nightwish grubundan Tarja’nın Almanyadaki işleri yüzünden Nightwish’te duraksama yaşanmıştır.

 

Ama For My Pain’de hala bir gitarist ve vokalist açığı vardır bu nedenle eski Eternal Tears Of Sorrow elemanı Olli – Pekka Törrö ve Reflexion grubundan Juha Klymneän’dan gruba dahil olmaları istenmiştir.

 

Ve sonunda 2001 yılının baharında grup tüm hazırlıklardan sonra stüdyoya girmeye hazır hale gelmiştir. Çıkış albümleri “Fallen” Finlandiyanın en popüler metal stüdyosu olan Tico Tico stüdyolarında Ahti Kortelainen tarafından kaydedilmiştir. Albümün Miksajı Şubat 2002’de Mikko Karmila tarafından Finnvox stüdyolarında yapılmıştır.

 

Albümün kapağını genelde her albüm kapağının yapımında ismi geçen (Opeth,Katatonia,King Diamond vs ) Travis Smith tasarlamıştır. Ve kapak sıradan goth albüm kapaklarından farklıdır.

Fallen albümü 10 şarkıdan oluşan, içindeki melodilerde melankoli barındıran Gothic / Atmosferik metal albümüdür.

 

Grup 2004 yılında Killing Romance adında bir single çıkarmıştır.

 

Ülke : Finlandiya

Tür : Gothic

Firma : Bağımsız

 

Elemanlar :

Tuomas Holopainen – Klavye

Lauri Tuohimaa – Gitar

Juha Klymneän – Vokal

Altti Veteläinen – Bass

Olli – Pekka Törrö – Gitar

Petri Sankala - Bateri

 

 

Albümler

 

2003 - Fallen

2004 - Killing Romance [single]

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...