Jump to content

Madder Mortem


Der Makabre Tanz
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Ülke : Norveç

Tür : Gothic

Firma : Century Media Records

 

Elemanlar :

Vokal: Agnete M. Kirkevaag

Gitar/Vokal: BP M. Kirkevaag

Gitar: Odd Eivind Ebbesen

Bas Gitar: Tormod Langøien Moseng

Bateri: Mads Solas

 

 

Albümler

 

1997 - Misty Sleep

1999 - Mercury

2001 - All Flesh is Grass

2002 - Deadlands

2006 - Desiderata

 

 

Grup Hakkında

 

1993 yılında Mystery Tribe olarak oluşan Madder Mortem bu adla ilk demosu olan “Days in Sorrow”u kaydetti. Ocak 1997 de adını Madder Mortem olarak değiştiren grup “Misty Sleep”i kaydetti. Kayıt bir çok yere yolandı ve ilk yanıt Misantrophy Records dan geldi. Müzik dünyasında ilk çıkışlarını “Mercury” ile gerçekleştiren grup, 1999 yılının Şubat ayında albümü piyasaya çıkardı. Lakin yapılan albüm Misantrophy şirketinin kapanmasına engel olamadı ve Madder Mortem başıboş, kontratsız ortalıkta kaldı.

 

Aynı şekilde eğitimlerini devam ettirmek isteyen eski grup üyelerinden Christian Ruud(gitar), Boye Nyberg (bas gitar) ve Sigurd Nielsen (bateri) grubu yarıda bıraktı. Daha sonrasında Agnete ve BP yeni grup elemanları buldular ve şuanki bateristleri Mads Solas ı o zman kazandılar. 1999 yılının sonunda Century Media ile anlaşan grup Ocak 2000 de yeni bir demo yaptı. Bu demo 2001 yılında yapılan “All Flesh is Grass” albümünden üç adet parça içermekteydi. Grup daha yenilikçi ve daha ağır bir tarz yakalamıştı. Şubat 2001 de çıkardıkları ikinci albüm olma niteliğini taşıyan “All Flesh is Grass” daha agresif ve yeni bir tutum içerisinde olan grubu tanımlıyordu.

 

Aynı yılın eylül ayında Tristania, Rotting Christ ve Vintersorg gibi dünyaca ünlü gruplarla 23 günlük bir avrupa turnesine çıktılar. Döner dönmez şarkı bestelemeye başlayan grup Studio Underground un saldırıya uğramasından sonra bu çalışmaları ertelemek durumunda kaldı lakin üç hafta sonra son albüm olan “Deadlands” doğdu. Albüm diğer albümlere nazaran daha karanlık daha ürkütücüydü. Besteler , sözler ve kapak resmi eski gitaristleri Christian Ruud ile beraber yapılmıştı. Konsepti sönüktü ama içindeki canavar o zayıf kalbi parçalıyordu...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...