Jump to content

Morphia


Der Makabre Tanz
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

1995 yılında death müzikle başlarlar müzik hayatlarına. Ve deathle başladıkları müzik hayatları zamanla katılan senfonik öğelerle, melodik etkilerle mükemmel bir doom metal topluluğu yapar grubu.

 

1998'de tamamlayıp 1999da piyasaya cıkardıkları ilk albümleri "Unfulfilled Dreams" grubun adının Almanya ve Hollanda'da yayılmasını saglar ve After Forever, Epica, Orphanage, Imperia gibi kendilerini kanıtlamıs gruplarla sahne alırlar.

 

2002'de gelen Frozen Dust adlı albümleri ise cok daha genis bir kitleye ulastırır.Hollanda ve Almanya'da Fear Dark Festivalleri'ne katılma sansı bulurlar ve bunun dısında pek cok Alman müzik festivallerinde yer alırlar.

 

2005'e geldigimizde kendilerinin de basyapıtları olarak adlandırdıkları Fading Beauty piyasaya cıkar.Deathten dooma gecis yasayan tarzlarının en oturmus albümüdür bu albüm,karanlıgın derinlikleri,ölüm ve hayata karsı verilen mücadeleler gibi temaları isleyen ve basyapıt olarak adlandırmalarındaki haklılıklarını kanıtlayan mükemmel parcaları barındırır.

 

Yaptıkları müzikte hem senfonik ögeler,kemanlar,hem sert bir metal etkisi,scream ve clean vokaller yanlarında cok basarılı bir brutal vokalle esi bulunmaz bir uyum olusturmakta.

 

Grubun adı ise Morphine(morfin) den gelmekte,acıyı dindirme özelliginden esinlenmisler ve gene Morpheus-Yunan mitolojisinde rüyalar tanrısı- da bu adın alınmasında etkili. Gercekten de dinlerken hem tüm acılarınızı acıga cıkarıp hem de yok edebiliyor. Unfullfilled Dreams parcasındaki I don't wanna die diye o muhtesem vokalin haykırısını dinleyip de etkilenmemek imkansız cidden,ya da Memories Never Die,Fading Beauty; müzikteki o isyan,o haykırıs ve aynı zamanda o caresizlik,hem umut hem umutsuzluk.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

  • Benzer Konular

    • Morphia/Memories Never Die

      Morphia/Memories Never Die Memories Never Die   Endless dreams flowing silently Like wins against my face Like a lost youth that comes back to me It speaks to me   Ascending visions of my agony They force me to confess That time is now And they are echoes of my memories   Leaving colors of my blackened sight In tears behind Must find the way, just leave the pain Struggling trough an other day   Take a rum to the water Wash away all my deepest pains Forget the pas and the pr

      , Yer: Şarkı Sözleri

×
×
  • Yeni Oluştur...