Jump to content

Novembers Doom


Der Makabre Tanz

Önerilen Mesajlar

Der Makabre Tanz

Amerikalı Doom/Death metal grubu Novembers Doom 1989 yılında kurulur. Grubun tamamen Opeth, Katatonia, Mourning Beloveth gibi gruplarla karşılaştırılabilir müziği vardır. Paul Kuhr'un vokalleri özellikle Opeth grubundan Mikael Åkerfeldt'in sert ve clean olarak değişiklik gösteren vokallerine benzemektedir. Grup 1989 yılında kurulur ama metal piyasasında dikkat çekmesi 1992 yılını bulacaktır. İlk başlarda İtalyan Regress Records firmasıyla anlaşırlar ve bu durum grubun Avant Garde firmasıyla yolunun kesişmesine imkan verecektir.

 

İlk albümleri "Amid It's Hallowed Mirth" 1995 yılında Avantgarde ve Nuclear Blast firmalarından yayınlanır. Ardından Pavement Müzik tarafından yayınlanan toplama albüm için bir şarkı kaydederler. Grup 1997 yılında da "For Every Leaf That Falls" isminde bir EP piyasaya sürer. Dünya genelinde olumlu tepkiler alırlar. 1999 yılında Martyr Music Group firmasından "Of Sculptured Ivy And Stone Flowers" adlı ikinci albümlerini çıkarırlar. Bu yeni albüm oldukça hoş görüşlerle karşılanmıştır.

 

Mayıs 2000 de grup "Of Sculptured Ivy And Stone Flowers" albümünde yakaladıkları başarıyı sürdürmek amacıyla yine stüdyoya girer ve "The Knowing" albümünü kaydeder. Aynı sene Temmuz ayında Dark Symphonies firması ile anlaşırlar. The Knowing albümü önceki albümlerde edindikleri materyallerin uzantısıdır ve grup kendisinden umulan herşeyi bu albümle verebilmiştir. Novembers Doom özellikle son birkaç yılda metal basınında geniş ilgi görürken, İngiliz Doom metal babaları Anathema, Paradise Lost ve My Dying Bride gibi gruplara bir Amerikan cevabı olarak görülmektedir.

 

Ekim 2002 de dördüncü albümleri "To Welcome the Fade" için stüdyoya girerler. Grup albümde Grammy ödüllü bir yapımcı olan ve Hall and Oates, Kansas, Yes, Queensrÿche, Judas Priest gibi gruplarla büyük başarılara imza atmış olan Neil Kernon ile çalışır. Neil Kernon grubun müziğine yeni bir güç, yeni bir berraklık getirmiştir. Metal Maniacs dergisi tarafından albüm 2002 yılının bir numaralı metal albümü seçilmiştir. 2004 yılında The Gathering grubuyla beraber, başarılı geçen bir Kuzey Amerika turnesinde yer alırlar. Aynı sene yazın ise The End Records firmasına geçen grup "The Pale Haunt Departure" albümünü kaydetmeye başlar. Bu sefer oldukça saygı duyulan bir prodüktör ve müzisyen olan Dan Swano (Edge Of Sanity, Bloodbath ve Nightingale) mixing görevini üstlenirken, mastering görevi de bir başka ünlü müzisyen olan gitarist James Murphy (Testament, Obituary ve Disincarnate) tarafından gerçekleştirilmiştir. Ve 2005 yılının Mart ayında "The Pale Haunt Departure" albümü piyasaya çıkar. Novembers Doom grubu Heavy tarzdaki müziklerini ve karanlık liriklerini hiç bir zaman yitirmeden, müziğini sürekli geliştirmeye devam ederek ve farklı müzik stillerini harmanlayarak her albümünde yeni ve eşsiz bir sound yaratmaktadır. Grup Haziran 2006 da "The Novella Reservoir" isimli altıncı stüdyo albümünü piyasaya sunmuştur. Albümde toplam 8 parça yer almaktadır.

 

Üyeler;

 

Paul Kuhr 1992- Vocals

Vito Marchese 2003- Guitars

Lawrence Roberts -2000- Guitars

Brian Whited 2005- Bass

Joe Nunez -2000- Drums

 

 

Eski Üyeler;

 

Eric Burnley -1999-2003 Guitars

Mary Bielich -1997-2000 Bass

Sasha Horn -1999- Drums

Abbas Jaffary -1997- Drums

Emmett Hall Drums

Cathy Jo Hejna -1995-1997- Vocals

Steve Nicholson -1995- Guitars, bass

Joe Hernandez -1995- Drums

Jim Bresnahan Guitars

Mike Le Gros 2003-2004 Bass

 

 

Diskografi;

 

1995 Her Tears Drop (Demo)

1995 Amid Its Hallowed Mirth

1997 For Every Leaf That Falls (EP)

1999 Of Sculptured Ivy And Stone Flowers

2000 The Knowing

2002 To Welcome The Fade

2004 Reflecting In Grey Dusk (Toplama)

2005 The Pale Haunt Departure

2006 The Novella Reservoir

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...