Jump to content

Poisonblack


Der Makabre Tanz
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Poisonblack ne Finlandiya’dan çıkan sıradan bir gothic metal grubu ne de bazı grupların yaptığı gibi ara verdiklerinde şarkılar yaptığı bir yan proje grubu.. “Bu bir proje grubu değildir! Tüm kalbim ve ruhum Poisonblack’in içindedir” diyor Ville Laihiala..

 

17 senedir metal camiasında bulunan Sentenced frontmani, artık tüm uğraşını gitar üzerine odaklamaya karar vererek 2000 senesinin sonlarına doğru Poisonblack’i kurdu.. Daha önce bir çok grupta çalmış olan Oulu’lu oldukça yetenekli yakın arkadaşlarını bir araya getiren Ville, bu ekibe “kardeşim” dediği Janne Kukkonen’i de bas gitarist olarak dahil edince kadro tamamlanmış oldu.. Elemanların hemen hepsinin iyi bir müzik geçmişlerinin olmasının yanı sıra paylaştıkları vizyonun da aynı olması grubu daha sağlam bir yapıya kavuşturdu..

 

“Albüm kaydı için stüdyoya girdiğimizde sanki herkes birbirinin aklını okuyordu, herkes şarkıları nasıl istediğimi biliyor gibiydi” diye açıklıyor Ville, ilk albüm Escapexstacy’nin kaydı sırasında grubun taşıdığı uyumu..

 

Konsantresini tamamen gitara yoğunlaştıran Ville, kendisine vokalist olarak daha önce Sentenced’ın alt grubu olarak sahne alan Charon’un vokalisti J.P. Leppäluoto’yu seçti ve kısa sürede temasa geçerek Poisonblack’e katılmasını sağladı..

 

“Yaptığımız müziğe uyacak en iyi solist O’ydu. Sesinin yaptığımız müziğe tamamen oturacağını ve müziğimize daha karanlık fakat melodik bir hava katacağını biliyordum”

 

Şarkı sözleri sorulduğunda Ville gülümsüyor: “Albümün ana teması şehvet, bağımlılık, seks, ateş, ölüm.. Kısacası kendi zihnimde bir yolculuğa çıktım ve oradaki şeytanlarla dans ettim..”

 

Albümün tüm sanatsal çalışması ise Sentenced bateristi Vesa Ranta tarafından yapıldı, ki Ranta daha önce de Sentenced’ın The Cold White Light albümünün tasarımını da yapmıştı..

 

Escapextacy, kendi şeytanlarınızla dansetmek için tam aradığınız soundtrack – sadece en derininizde sakladığınız bedensel arzularınıza kadife bir geçiş sağlayan basamak, bu albüm..

 

 

Ülke : Finlandiya

Tür : Gothic

Firma : Century Media Records

 

Elemanlar :

Vokal, gitar: Ville Laihiala

Gitar: Janne Markus

Bas Gitar: Antti Remes

Bateri: Tarmo Kanerva

Klavye: Marco Sneck

 

 

Albümler

 

2003 - Escapexstacy

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...