Jump to content

Burak Güven (Mor ve Ötesi)


Der Makabre Tanz
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Burak Güven Ekim 1975 İstanbul doğumlu. 14 yaşında ilk gitarını aldı. 15 yaşında dört arkadaşıyla Virüs adlı topluluğu kurdu. Grupta şarkı söyledi. Bu gruptan halen yakın arkadaşı olan gitarist Erke Erokay tarafından müteakip defalar şutlandıktan sonra pişman popçu Erinç Köker ile hayali gruplar kurdu. Kafelerde, barlarda şarkı söyledi, harçlığını çıkardı.

 

1993 yılında halen kullanmakta olduğu bas gitarını satın aldı.

 

1993-2000 tarihleri arasında İstanbul Üniversitesi devlet konservatuarı şan bölümünde okudu. İstanbul'da birçok cover grubunda çaldı. Bir dönem Haluk Levent'le çalıştı, bu sayede İstanbul dışında birçok il, ilçe ve köyde bulundu. Çok öğrendi, çok eğlendi.

 

İstanbul Blues Kumpanyası'nın ilk kadrosunda yer aldı. Konserler verdi, "Kökler" albümünde 4 şarkıda bas çaldı. Çok yönlü arkadaşımız 1997 yılı civarında "Aşk İksiri" operası ve "Anlat Şehrazat" müzikalinde koroda söyledi. Bir dönem Fahir Atakoğlu korosunda yer aldı. "Senfonik Konser" CD'sinde sesi duyuldu. Nekropsi ile Fransa'da "mimi" adında bir festivale katıldı, sampler'ı kumanda etti. Halen bu gruptan Tolga Yenilmez ile ara sıra bir araya gelip elektronik müzik parçaları kaydetmekte.

 

Burak doğada bulunmaktan hoşlanıyor, bisiklete biniyor, bir odasında grubun prova stüdyosunun bulunduğu eski tahta bir evde Uğur'la birlikte yaşıyor. Gerçeği kendince yorumlamaya çalışıyor. İzliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...