Jump to content

Barlas Çevikuş


Der Makabre Tanz
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Barlas Çevikus, Işığın Yansıması'nın bas gitar elemanı olmasının haricinde, toplumun gelişmesi ve müreffeh bir düzeye ulaşması için de çeşitli çalışmalar yapmaktadır. Işığın Yansıması'na katılmadan önce, "King White" adlı rock grubuyla birlikte Türkiye'nin ilk rock albümlerinden biri olan "Bad Badder Baddest"ı yayınlamıştır. Günümüzde ise, perakendecilik sektörüne yönelik olarak yayın yapan "Retail News" ve insan kaynakları yönetimine yönelik hazırlanan "İnsan" adlı aylık dergilerin Yayın Yönetmenliği ve Editörlük görevlerini üstün bir başarıyla yürütmektedir (bu alanda henüz ödül kazanamamıştır).

 

Barlas Çevikus ayrıca, İngilizce'den Türkçe'ye çeviri yaparak memleketin muassır medeniyetler seviyesine ulaşmasına katkıda bulunmaktadır. Yayınlanmış çevirileri arasında Kutsal Fahişeler - Heaven's Harlots, Miriam Williams (Varlık Yayınları) / Define Adası - Treasure Island, R. L. Stevenson (Remzi Kitabevi) / Arzın Merkezine Seyahat - Journey to the Center of the Earth, Jules Verne (Remzi Kitabevi) / Gurur ve Önyargı - Pride and Prejudice, Jane Austen (Remzi Kitabevi) sayılabilir. Dost Kitabevi Yayınları tarafından Omon Ra - Omon Ra, Victor Pelevin çevirisi yayına hazırlanmaktadır. Bunların yanı sıra Barlas Çevikus, Dost Kitabevi Yayınları adına editörlük çalışmaları da yapmaktadır.

 

Barlas Çevikus ;

-Son derece Fenerbahçeli'dir. Oynanan karşılaşmalarda alan ne olursa olsun Fenerbahçe'yi tutmasının yanı sıra, herhangi bir Galatasaray maçında da Galatasaray'ın rakibini destekler. (Bu durumdan dolayı Juventus, Chelsea, Sturm Graz, Barcelona vb. gibi takımları geçmişte desteklemiştir.) Barlas Çevikus, renkleri sarı-kırmızı olduğu için Shell'den benzin almaz ve Mc Donald's'da yemez.

 

-Canlı performansta ve stüdyo kaydında Fender Jazz Bass (1968 model) kullanır. Biraz eski kafalı bir düşünce olduğunu kabul etse de, bildik ayak pedallarından kopamamaktadır. Sahnede Boss Compressor, Boss Equalizer, Boss Super Chorus pedallarını kullanır. Tercih ettiği sahne anfisi Trace Elliot'dur.

 

-Ağırlıklı olarak hard-rock ve heavy-metal dinler. Sevip saydığı topluluklar arasında Q-5, Iron Maiden, Rush, Creed, Live, Metal Church ve Blind Guardian, Deep Purple sayılabilse de, en sevdiği müzik adamı Billy Joel, en beğendiği müzik olayı da Jesus Christ Superstar rock operasıdır. Billy Joel ve Tom Jones'un dünyanın en iyi solistleri olduğuna inanır (bu konuda sabit fikirlidir ve kendisiyle kesinlikle tartışılamaz).

 

-"En beğendiği müzisyenler" şeklinde bir yaklaşıma sıcak bakmaz. Birden fazla kişinin yaptığı müziğin toplu olarak değerlendirilmesi gerektiğini düşünür ve müzisyenlerin, yapılan müziğin genel sound'una katkıda bulunmaları gerektiğine inanır. Bu durumda da, üretilen müziği değerlendirdiği için bireylerin gereğinden fazlasını yaparak müzisyenlik gösterisi uğruna olması gerekinin dışına çıkmalarını anlamlı bulmaz. Eğer bir değerlendirme yapması gerekirse, müzisyenlerin çıkan sound'a olan katkıları yönünde ele alınması gerektiğine inanır (bu konuda da sabit fikirlidir ve kenidisiyle tartışmak güçtür, karşı tarafı dinlemez).

 

-ideefixe.com, amazon.com, imdb.com, google.com, about.com, epinions.com en sevip saydığı web adresleridir ve kullanılmalarını şiddetle tavsiye eder.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...