Jump to content

Egoist


Der Makabre Tanz
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Egoist Mayıs 1996' da kurulan 6 kişiden oluşan bir müzik grubu.

 

Grubun vokalisti ve ("Egoist" dışındaki tüm parçaların) söz yazarı, Meltem Taşkıran. Eser Taşkıran, EGOİST' te çok önemli görevler üstlenmiş durumda, hatta "Egoist" denildiği vakit akla ilk gelen isimlerden: Eser, grubun kurucusu, beyni, klavyeli çalgılar ve bilgisayar programla sorumlusu; albümdeki tüm beste ve aranjmanların sahibi; ayrıca albümün müzik direktörü ve süpervizörü..

 

Egoist' in beyni olan Eser Taşkıran, görmüş olduğu klasik müzik eğitiminden de faydalanarak "Rock", "Blues", "Funk", "Etnik" ve "Popüler" müzik türlerini senfonik bir çerçevede düzenlenmiş ve herbiri farklı müzik yelpazesine sahip olan grubun elemanları ile çok farklı ve tamamiyle kendine ozgü bir sentez yarattı. ismi üstünde bir tarz: "EGOİST".

 

Grubun vokalisti ve (Egoist dışındaki tüm parçaların) söz yazarı 26 yaşındaki Meltem Taşkıran. Şişli Terakki Lisesi'ni bitirdikten sonra İTÜ İşletme Mühendisliğini kazanan sanatçı masterını üretim yönetimi programında tamamladıktan sonra 1995 yılında yüksek mühendis diplomasını aldı. 6 yaşında baþladığı istanbul Belediye Konservatuarında önce keman, daha sonra şan eğitimi gören Meltem pop müzik hayatına 1988-1989 yıllarında katıldığı Yıldız ve iTÜ Pop müzik yarışmalarında arka arkaya iki birincilik alarak başladı. Bunların dışında, 3 yıl boynca TRT'de opera söyleyen sanatçı, başta istanbul Festivali olmak üzere bir çok konserde koristlik ve solistlik yapmıştır. Meltem'in başarıları, kardeşi Eser Taşkıran ile birlikte (1990 yılından itibaren) katıldıkları uluslararası festivallerde almış oldukları bir çok ödülle de açıkça görülebilir. Bu ödüllerin bazıları:

 

* 1990 Polonya SOPOT Festvali Performans Birinciliği

* 1991 Rusya St. Petersburg White Nights festivali Dünya ikinciliği

* 1991 TRT Altın Anten yarışması Türkiye ikinciliği

* 1992 Litvanya Vilnius Festivali Dünya Üçüncülüğü

* 1995 Pamukkale Uluslararası Festivali En iyi Yorumcu Ödülü

* 1995 Mısır Kahire Festivali Dünya Beşinciliği

* 1996 Makedonya Mak-Fest şarkı yarışmasında Yorum Dalında Birincilik

* 1996 Pamukkale Uluslararasi Festivali Birinciliği ve En iyi Yorumcu Ödülü,

 

olarak sıralanabilir. Sanatçı profesyonel müzik hayatının yanısıra halen MSM konservatuarında şan tekniği hocalığı görevini sürdürmektedir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

 • Benzer Konular

  • Erkeklik Hormonu Egoist Yapıyor...

   Erkeklik hormonu testosteronun ben merkezciliğe yöneltebileceği belirlendi.   İngiltere'deki Wellcome Trust Centre for Neuroimaging Merkezi'nden bilimadamlarının yaptığı araştırma, bazı şiddet davranışlarına neden olduğu bilinen testosteronun, benmerkezciliğe de yol açabileceğini gösterdi.   Testosteronun etkilerinin daha iyi anlaşılabilmesi için kadınların katıldığı araştırmada bilimadamları, iki kadından oluşan ilk gruba aralıklarla testosteron diğer gruba placebo verdi.   Teste tabi t

   , Yer: Sağlık Haberleri

  • Müslüman egoist olmaz

   Müslüman egoist olmaz   Egoizm, Lâtince bir kelimedir ve her şeyi kendine mal etmek, yalnız kendi çıkarlarını, menfaatlerini gözetip düşünmek anlamındadır. Böyle olan kimseye, egoist, bencil denmektedir.   İnsanın kendini, yaptıklarını beğenmesi, bencil, egoist olması, nefsinden kaynaklanmaktadır. Çünkü nefis, kendini, yaptıklarını beğenmekte, Allahü teâlâyı inkâr ve Ona isyân etmektedir. Nefis, küfürden, inkâr bataklığından kurtulur, Allahü teâlânın kazâ ve kaderinden râzı olursa, Al

   , Yer: İslamiyet

×
×
 • Yeni Oluştur...