Jump to content

Şefkat Terapisi ...


NvR
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Formulün ilk beş adımı, bilinçli zihninize, özellikle bir anlayış getirmektir. Bu anlayış için sezgi ve kalp gözünüzü kullanabilirsiniz. Her hangi bir durumda acı varsa, yargı, ya da kınama söz konusu ise, henüz alınmamış, ya da ögrenilmemiş ders vardır. Ve dersi engelleyen blokajlar, duygusal bedende bulunur ve genelde acı beden olarakta anlatılır. bu enerji blokları bazen çok eski, bazende yeni olaylar, ya da durumları içerebilir. Enerji aynen soğan kabukları gibi üst üste bulunur, ve her kabuğu soymak, açmak zorundasınız. Enerji katmanına hemen bu noktada bir örnek vermemiz gerekirse, düşüncelerimiz yol göstericilerdi.

 

Ben sahtekarlıktan hoşlanmam… bir düşünce kalıbıdır ve enerjisi vardır.

Şimdi bu düşünce kalıbının soğanlarını birlikte soyalım..

 

* Çünkü bu saygısızlıkğı gösterir… (Kendinize neden böyle hisettiğinizi sorun)

 

* bu onların benim hislerimi umursamadıkları anlamına gelir. (Kendinize neden böyle hisettiğinizi sorun)

 

* bu onların beni sevmedikleri anlamına gelir. (Kendinize bunun ne anlama geldiğini sorun)

 

* ben sevilmiyorum.

 

Bu örnekler sonsuz sayıda çoğaltılabilir, ancak siz ancak kendi kalıplarınıza ulaşacaksınız. Ve bu alıştırmayı ne kadar çok yaparsanız göreceksinizki her düşüğnce kalıbının altından 2 ana enerji çıkacak.. Sevgi ve korku. Biri olanı olduğu kabul getirirken diğeri acı, direnç, mutsuzluk, yargılarla kendini koruma çabanız olduğunu görceksiniz.. Bu noktaya ulaştığınız her seferinde bloke olmuş enerjiler temizlenecek,

Unutmayalım, her birimiz yaradılışta 4 ana enerji ile doğduk

 

* biz sevgiyiz

 

* biz sağlığız

 

* biz yaratıcıyız

 

* ve biz bolluğuz

 

Bunun aksi olarak gördüğümüz ve yaşadığımız her olay bizim öğrenmek üzere sectiğimiz yaşam dersimizdir. Eğer bolluğu ögreniyorsak, fakir ailelerde doğmayı seçmemmiz kuvvetle muhtemel.

 

Yukarda saydığım 4 enerji bizim doğal halimiz. Hastalık doğal değildir, ve hastalıklarımız düşünce kalıplarımızdaki bir yanlışlık neticesinde oluşur.

Beden görünün ruhtur, ruh ise görünmeyen beden. Bu kısa açıklamaların ardından şefkat formülünü nasıl kullanacağımıza bakalım..

 

ŞEFKAT FORMÜLÜ

 

1. Adım: Ders

 

Soru: Bu kişi ile ilgili olarak öğrenmek istediğim ders nedir?

 

 

2. Adım: Sözleşme

 

Soru: Bu kişi ile yaptığım sözleşme nedir?

 

 

3. Adım: Rol

 

Soru: Sözleşmede kendi üzerine düşeni yapmak için bu kişinin oynadığı rol nedir ?

 

 

4. Adım: Yansıtma

 

Soru: Bu kişinin bana yansıttığı kişilik özelliği nedir?

 

 

5. Adım: Armağan

 

Soru: Bu kişinin kendi rolünü oynarken bana verdiği armağan nedir ?

 

 

6. Adım: Kabullenme

 

Soru: Karşımdaki kişinin eylemleri ile oynadığı rolü bana dersimi öğrenmemde yardımcı olan bir etken olarak kabul edebilir miyim?

 

 

7. Adım: İzin

 

Soru: Dersi öğrenmeme yardımcı olduğu olan rolü oynayan kişiye karşı duyduğum öfkeyi serbest bırakmak için kendime izin verebilir miyim?

 

 

8. Adım: Serbest Bırakma

 

Soru: Bu kişiyi suçlamaktan vazgeçebilir, onu serbest bırakabilir miyim?

 

 

9. Adım: Nezaket

 

Soru: Bu kişiyi serbest bıraktığıma göre, ona karşı nazik olabilir miyim? Olabilirsem, bunu nasıl ve ne zaman yapabilirim?

 

Son şık üç aşamalıdır. Ve tüm madeleri toparlarsak, 12 adım edecektir. Ve son adım şefkat, bu adımları adalet duygusu ile atmayı başardığımız an 13 adım, bizi üzen kişiye karşı içimizde şefkat duymaya başlayacağız.. Şefkat ve merhamet duyguları ise, DNA larımnızın aktivasyonunu hızlandıracak bir süreç.

 

Tüm bu süreçler ve adımlar başarı ile atıldığında, kendinizde çevrenizde, olaylarda ve çevrenizdeki kişilerde değişim göreceğiz.. Bazılarımzın sezgi kanalları açılırken bazılarımız çok boyutlu varlıklar olma yolunda, ya da bizim deyimimizle kamili insan olma becerisini göstermiş olacağız..

 

Anlatmaya çalıştığım her adımdan sonra oluşacak açılımları özetlersek;

 

1, 2 ve 3. adımlardaki blokajları kaldırdığımızda bu çakralar vasıtası ile fiziksel beden, duygusal beden ve ruhsal beden üzerindeki basıncın açılmasını sağlayacaktır.

 

3. seviyede, artık DNA lar aktive olmaya başlayacaklar.

 

4. seviyede, durugörü özelliğiniz devreye girecek.

 

5. seviyede, yaşam derslerinize ulaşacağınız seviyedir, DNA lar aktive ye başlanmadan ve sonrasında yaşamınız için başka hedefler sectiğinizi anlayacaksınız bu dönemde iş değişiklikleri gündeme gelebilir. Artık çalışmak için değil, sevdiğiniz için, sevdiğiniz kişilerle çalışmaya başlarsınız.

 

6. seviyede, yeniden gücünüze kavuşursunuz. Enerji bkolajları temizlenmiştir, yol açılmıştır, gücünüzü kuşanma zamanı geldi demektir.

 

7. seviye, bu seviyede duygusal blokajlarda çok daha ciddi boyutlara varan temizlikler yapmaya başlarsınız, köklü değişim ihtiyacı ortaya çıkar, bulunduğunuz yerden ayrılmak arzu ettiğiniz yaşama başlama dürtüsü güçlenebilir.

 

8. seviye, 12 sarmalınızdan 10 u tamamlanmış demektir. Hafiflik duygusu deneyimleyeceksiniz. İnsanlar yakınızda zaman geçirmek için çekilmeye başlarlar.

 

9. seviyede, artık 12 sarmal yeniden oluşturulmuştur. DNA sarmalarınızı fiziksel bedeninizin endokrin sistemine ( iç sağlı bezleri) bağlama işlemine hazır olursunuz. Bazen enerjimiz düşecek, bazen yükselecek, enerji değişimleri yaşanırken, sahip olduğumuz enerji sarmallar çizerek yoluna devam edecektir.

 

Birden bire bir değişim beklemeyin, yukarıdaki şefkat formülünü kullanarak, kendiniz hakkında bir fikre sahip olabilirsiniz. Ancak benim inancım odur ki hiç birimiz aynı seviyede değiliz, bir başka deyişle askeri bir nizam içerisinde hepimiz aynı kapılardan geçmiyoruz. Kabukların soyulma süreçi ile paralel oranda bir sonraki adıma geçiyoruz.

Kendinize karşı şefkatli olun.

 

Tüm bu süreçte alışık olduğunuz her şeyi terk etmeniz gerekecek, yemek saatleri, uyku modelleriniz, insanil işkileriniz, inanç kalıpları, düşünce yapınız, cinsel yaşamınız, hoşlandığınız müzik türü, alışveriş modeliniz. Zaman zaman depresyona girdiğinizi düşündüğünüz anlar olabilir. Asla çaresiz değilsiniz, kulanacağımız pek çok alete sahibiz. Gerektiğinde tıbbi yardım almaktan çekinmemelisiniz..

 

Eskiden sevdiğiniz ve zevk aldığınız pek çok şey artık size zevk vermemeye başlayacak, daha sıcak ve içten dostlar edineceksiniz. Bu süreçte uzunca bir süre yalnız kalmanızda mümkün.. Ancak süreç bittiğinde armağanlarda sizi bekliyor olacak..

 

Köklü bir değişim sizi bekliyor.. Bu nedenle pek çok sevgili bu yolu seçmeyecektir. Seçimi bu yönde olmayan sevgililere saygı duymak ve izin verebilme olgunluğuna ulaşmamız gerek. Bu yolda pek çok aile bireylerinden ayrılmalar söz konusu olabilir, ya da bu zorlu yolda, enerji sizi değişime zorlarken, pek çok sevgili fiziksel bedeni terk etmeyi seçbilir ve hepsi uygundur. Sonuçta her birimiz asla güçsüz ve ne istediğini bilmeyen varlıklar değiliz. Olayların içine girmeden seyirci kalmayı becermemiz gerekiyor.

 

Herkesi ve her şeyi bağışlamak, bağışlayamadığınızda, bu gerçek kimliğinizin gerçeğini yadsıdığınız anlamına gelir. Kimliğinizin gerçeğini değiştirmiş olan, size karşı o davranışta bulunmuş olan o kişiler değildir. Siz onların eylemlerinin sizin tanrı nın güçlü bir çocuğundan başka bir şey olmadığınızı söylemesine izin vermişsinizdir. Bir kez gerçek kimliğinizi hatırladığınızda bağışlamak doğru gelecektir. Çünkü o zaman hiçbir şeyin kendisini size zorla kabul ettiremeyeceğini, size gelen şeylerin düşüncenizle siz kendiniz çektiğiniz şeyler olduğunu anlayacaksınız. Bunu bilerek, ayrıca bu seçime sahip olduğunuzu nasıl düşüneceğiniz kendi hakkınızda neye inanacağınız konusunda, kendinizi sevip kabul etme konusunda bir seçime sahip olduğunuzu da bileceksiniz.. Bağışlamak kim olduğunuzu hatırlamaktır. Eğer bağışlamamışsanız, o zaman sınırsız bir şekilde sevildiğinizi hatırlamamışsınız demektir..

dır.

 

 

 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...