Jump to content

Mutlulugun Formülü


Guest MELLEKK
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Şöyle bir düşünüp de,dünyada paylaştıkça artan tek şeyin sevgi olduğunu farkettiğinizde;onun ne kadar özel bir kavram ve ne kadar güzel bir duygu olduğunu da keşfedersiniz.

 

Sevgi bir bütündür;bu bütünlük,farklı farklı parçacıklardan oluşur. Tıpkı kalbimiz gibi.Kalbimizde de birçok odacıklar ve bu odacıkların kapıları vardır.Her kapının arkasında da farklı sevgiler vardır:Allah sevgisi,insan sevgisi,anne-baba,kardeş sevgisi,doğa,hayvan sevgisi,aşk sevgisi...

 

"Ruhun dili bedendir,kalbin dili ise sevgidir."

Yaşam,her yönüyle bir koşuşturmacadan ibarettir;bir mücadeledir...Mutluluk mücadelesi.Varoluşumuzun temeli olmasa da,yaşamımızı sürdürmenin temelinde "mutluluk mücadelesi" yatar.

 

Mutluluk yolunda en büyük silahımızdır sevgimiz.İşte bu yolda en büyük çabamız da,bu sevgiler arasındaki koşuşturmacadan oluşmalıdır.Yaşamımız boyunca,mümkün olduğu kadar bu odacıkların kapılarını çalmalı,ihtiyaçlarımız ölçüsünde bu farklı sevgileri tatmalıyız.

 

"Mutlu musun,için içine sığmıyor mu;çal bir odanın kapısını,paylaş sevgiyi doyasıya.Derdin,kederin mi var,yüreğin mi yanıyor;ne duruyorsun,çalsana bir kapıyı!"

Unutmayalım ki,mutluluk bir amaç,sevgi ise,bu yoldaki en büyük araçtır.Ve bu yolda ne kadar çok sevgiyi tadarsak,mutluluk yolunda o kadar yol almış oluruz.Bunun bir "Pollyanna"cılık olmadığının farkına vardığınızda,yüzünüzdeki tatlı tebessümün,mutluluğun resmini çizin...

 

MUTLULUK

Once evlendigimizde hayatin daha iyi olacagina inandiririz kendimizi.

Evlendikten sonra, bir cocugumuz dogduktan hatta ardindan bir tane daha olduktan sonra hayatin daha iyi olacagina inandiririz.

 

Sonra cocuklar yeterince buyuk olmadiklari icin kizar, onlar buyuyunce daha mutlu olacagimiza inaniriz.

 

Bundan sonra, ergenlik donemlerinde cocuklarla ugrasmamiz gerektigi icin ofkeleniriz.

Kendimize cocuklarimiz bu donemden cikinca daha mutlu olacagimizi, yasantimizin yeni bir araba alinca, guzel bir tatile cikinca, emekli olunca dort dortluk olacagini soyleriz.

 

Gercek ise su andan daha iyi bir zaman olmadigidir.

Eger simdi degil ise ne zaman?...

Hayatiniz her zaman mucadelelerle dolu olacaktir.

En iyisi bunu kabul edip her ne olursa olsun mutlu olmaya karar vermektir.

En sevdigim sozlerden biri Alfred D. Souza'ya aittir.

 

Der ki,

"Uzun zamandan beridir hayatin -gercek hayatin-baslamak üzere oldugu izlenimine kapilmistim.

Fakat her zaman yolumun uzerinde bir engel, oncelikle erisilmesi gereken bir sey, bitmemis bir is, hala hizmet edilecek zaman, odenecek bir borc oldu. Sonra hayat baslayacakti.

 

Sonunda anladim ki bu engeller benim hayatimdi."

Bu gorus acisi, mutluluga giden bir yol olmadigini gosterdi.

Mutluluk yoldur, oyleyse sahip oldugunuz her anin kiymetini bilin ve mutlulugu ozel biriyle paylastiginiz (vaktinizi harcayacak kadar ozel) icin ona daha fazla deger verin.

 

Unutmayin, zaman hic kimse icin beklemez.

 

Oyleyse

 

* okulu bitirene kadar,

* 10 milyon kazanana kadar,

* cocuklariniz olana kadar,

* cocuklariniz evden ayrilana kadar,

* ise baslayana kadar,

* emekli olana kadar,

* evlenene kadar,

* cuma gecesine kadar,

* pazar sabahina kadar,

* yeni bir araba yada ev alana kadar,

* borclari odeyene kadar,

* ilkbahara kadar,

* yaza kadar,

* sonbahara kadar,

* kisa kadar,

* maas gunune kadar,

* sarkiniz soylenene kadar,

* olene kadar,

 

MUTLU olmak icin icinde bulundugunuz andan daha iyi bir zaman olduguna karar vermek icin beklemekten vazgecin. MUTLULUK bir yaris degil yolculuktur.

 

MUTLULUĞU YAKALAMINIZ DİLEKLERİMİZLE

Herkese kucak dolusu sevgiler ve saygılar

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Evlendikten sonra bir çocuğunuz, sonra bir çocuğunuz daha oldukdan sonra hayatın hayatın daha iyi olacağına inandırırız kendimizi.Sonra çocuklar yeterince büyük olmadıkları için kızar, onlar büyüyünce daha mutlu olacağımıza inanrırız. Bundan sonra ergenlik çağında çocuklarla daha çok ilgilenmemiz gerektiği için öfkeleniriz. Kendimize çocuklar bu dönemden çıkınca daha mutlu olacağımızı söyleriz. Kendi kendimize yaşamımızın yeni bir araba alınca, güzel bir tatile çıkabilince, emekli olunca dört dörtlük olacağını söyleriz. Gerçek ise, mutlu olmak için şuandan daha iyi bir zaman olmadığıdır. Eğer şimdi değilse ne zaman? Hayatınız her zaman mücadelelerle dolu olacaktır. En iyisi bunu kabul edip, her ne olursa olsun mutlu olmaya karar vermektir. Alfred D.Souzader ki; " Uzun bir zamandan beri hayatın - Gerçek Hayatın - başlamak üzere olduğu izlenimine kapılmıştım. Fakat her zaman yolumun üzerinde bir engel, öncelikle erişilmesi gereken birşey, bitmemiş bir iş, hala hizmet edilecek zaman, ödenecek bir borç oldu. Sonra hayat başlayacaktı. Sonunda anladım ki, bu engeller benim hayatımdı. Bu görüş açısı mutluluğa giden bir yol olmadığını görmemi sağladı. " Mutluluk yoldur, öyleyse sahip olduğunuz her anın kıymetini bilin ve ona özel biriyle paylaştığınız ( vaktinizi beraber harcayacak kadar özel ) için daha fazla değer verin ve unutmayın zama hiç kimse için beklemez. Öyleyse okulu bitirene kadar, tekrar okula gidene kadar, para kaybettiğini ya da kazandığınız zamana kadar, çocuklarınız olana kadar ve çocuklarınız evden ayrılana kadar, işe başlayana kadar, emekli olana kadar, evlenene kadar, boşanana kadar, cuma gecesine kadar, pazar sabahına kadar, yeni bir ev veya araba alana kadar, evinizin ya da arabanızın borçu ödenene kadar, ilkbahara, yaza, sonbahara hatta kışa kadar, birine veya onbeşine kadar, şarkınız söylenene kadar, mutlu olmak için içinde bulunduğunuz andan daha iyi bir zaman olduğuna beklemekden vazgeçin. Mutluluk yarış değil bir yolculuktır!

Paraya ihtiyaçınız yokmuş gibi çalışın!

Daha önce hiç incinmemiş gibi sevin!

Ve seyreden kimse yokmuş gibi dans edin !!!

 

 

.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

NE ZAMAN MUTLU OLUNUR

 

Önce evlendiğimizde hayatın daha iyi olacağına inandırırız kendimizi.

 

Sonra, bir çocu-ğumuz olduğunda, daha iyi olacağını düşünürüz.

 

Sonra onlar büyüyünce daha mutlu olacağımızı; yeni bir araba alınca, güzel bir tatile çıkınca, emekli olunca, hayatımızın dört dörtlük olacağını söyleriz.

 

Bu görüş açısı, mutluluğa giden bir yol olmadığını gösterir.

 

Gerçek olan ise; şu andan daha iyi bir zaman olmadığıdır.

 

Eğer şimdi değil ise ne zaman?..

 

Hayatımız her zaman mücadelelerle dolu olacaktır.

 

En iyisi bunu kabul edip, her ne olursa olsun mutlu olmaya karar vermektir.

 

Alfred D. Souza der ki:

 

"Uzun zamandan beridir hayatın (gerçek hayatın) başlamak üzere olduğu izlenimine ka-pılmıştım. Fakat her zaman yolumun üzerinde bir engel, öncelikle erişilmesi gereken bir şey, bitmemiş bir iş, hizmet edilecek zaman, ödenecek bir borç oldu. Sonra hayat başlayacaktı. Sonunda anladım ki bu engeller benim haya-tımdı..."

 

Öyleyse sahip olunan her anın kıymetini bilelim!.. Unutmamalıdır ki; zaman hiç kimse için beklemez.

 

öyleyse aşağıdakileri boşuna beklemeyelim her an mutlu olmaya bakalım

 

Büyüyünceye kadar,

 

Okulu bitirene kadar,

 

İş bulana kadar,

 

İşe başlayana kadar,

 

10 milyar kazanana kadar,

 

Evlenene kadar,

 

Çocuklar olana kadar,

 

Çocuklar büyüyene kadar,

 

Bir araba alana kadar,

 

Bir ev alana kadar,

 

Çocuğu evlendirene kadar,

 

Borçları ödeyene kadar,

 

İlkbahara kadar,

 

Yaza kadar,

 

Sonbahara kadar,

 

Kışa kadar,

 

Pazartesi sabahına kadar,

 

Maaş gününe kadar,

 

Tatile kadar,

 

Emekli olana kadar,

 

Hastalıktan kurtulana kadar,

 

Ve, ve, ve, ölene kadar...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ne durumda olursak olalım mutlu olacak birşey bulabiliriz... Mesela aramızda soğuk rüzgarlar esen nefesim dediğiniz kişinin iyi ve eskimeyen dostlarıyla mutlu olduğunu bilmek bile insanı mutlu edebiliyor...

 

Güzel bir paylaşımdı sayın Bahrevan... Teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

 • Benzer Konular

  • Sizce Mutluluğun Formülü Nedir?

   Bakalım bu seçeneklerden hangisi dha fazla oy alcak

   , Yer: Estanbul Anketleri

  • Mutluluğun Formülü 40 Ayette Saklı

   Yazdığı aşk yazılarıyla tanınan İrfan Gürkan Çelebi, farklı bir kitap hazırladı. Çelebi, “Vahiyden Kalbe” adlı çalışmasında yıllardır bulunamayan mutluluğun formülünün Kur’an-ı Kerim’deki 40 ayette saklı olduğunu söylüyor.   ‘Mutluluğun formülünü bulmanın binbir yolu’na dair bugüne kadar yüzlerce kitap yayınlandı. Birbirinin kopyası olan bu kitaplar yayınlanmaya da devam ediyor. Oysaki yazar İrfan Gürkan Çelebi, bunlara hiç gerek olmadığını düşünüyor. Mutluluğun formülünü veren kitap, 1400 yı

   , Yer: Kişisel Gelişim

  • İşte Mutluluğun Formülü...

   Çağın hastalığı olarak kabul edilen kronik yorgunluk özellikle yoğun çalışma hayatı içinde olan kişileri tehdit ediyor. Her yaşta ortaya çıkabilen ve özellikle büyük şehirlerde yorucu bir tempoda çalışanları kıskacı altına alan kronik yorgunlukla baş etmek için uzmanlar sağlıklı beslenme ve vitamin-mineral takviyelerinin önemi üzerinde duruyor.   Vitamin-mineral takviyelerinin fizyolojik etkilerinin ruhsal etkenlerle birleşip insan vücudunda ortaya çıkardığı sonuçları izlemek amacıyla Avrupa

   , Yer: Sağlık Haberleri

  • Mutluluğun Formülü........

   Mutluluk gidilen yolun üzerindedir, yolun sonunda değil. Zira yolun sonunda da olsa, ona varıldığında yol bitmiş ve vakit de geçmiş olurdu.   Mutlu olmanın zamanı ise, bugündür, yarın değil. Yarın mutlu olmayı bekleyenler şuan Karacaahmet’te bu bekleyişlerini sürdürmektedirler. Fakat bugün mutlu olmasını bilenler her zaman bu mutluluğu sürdürürler.   Akıllı insan odur ki, sahip olmadığı şeyler için üzülmez. Çünkü bilir ki, elde olmayana üzülmek mutsuzluk sebebidir. O, sahip olduğu şeylerin

   , Yer: Kişisel Gelişim

  • Mutluluğun Formülü Çok Kolay

   Mutluluğun Formülü Çok Kolay   Mutluluk gidilen yolun üzerindedir, yolun sonunda değil. Zira yolun sonunda da olsa, ona varıldığında yol bitmiş ve vakit de geçmiş olurdu.   Mutlu olmanın zamanı ise, bugündür, yarın değil. Yarın mutlu olmayı bekleyenler şuan Karacaahmet’te bu bekleyişlerini sürdürmektedirler. Fakat bugün mutlu olmasını bilenler her zaman bu mutluluğu sürdürürler.   Akıllı insan odur ki, sahip olmadığı şeyler için üzülmez. Çünkü bilir ki, elde olmayana üzülmek mutsuz

   , Yer: Kişisel Gelişim

×
×
 • Yeni Oluştur...