Jump to content

Pınar Eraslan Yayınoğlu


Scarface
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Doç.Dr. Pınar Eraslan Yayınoğlu, İletişim Bilimci, Akademisyen.

 

 

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü öğretim üyesidir.Lisans eğitimini (1990) Marmara Üniversitesi Basın-Yayın Yüksekokulu Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Bölümü’nde yapan Eraslan-Yayınoğlu, aynı fakültenin Gazetecilik programında yüksek lisansını (1993), Basın Ekonomisi ve İşletmeciliği programında ise doktorasını (1998) tamamladı. Bir süre özel sektörde görev yaptı. 1992–1998 yılları arasında Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde araştırma görevlisi olarak çalıştı, 1999 yılında Maltepe Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde yardımcı doçent oldu.

 

2006-2011 yılları arası Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü'nde çalıştı. 2007 döneminde Uygulamalı İletişim alanında Doçent oldu. 2003 yılında Thames Valley University Business School’da (Londra), 2005 yılında University of London King’s College ve University of Westminster Media and Communication Research Institute’da (Londra) misafir araştırmacı olarak bulundu.

 

 

Çalışmalarını ‘yerel yönetimlerde ve kâr amacı gütmeyen örgütlerde halkla ilişkiler’, ‘halkla ilişkilerde araştırma plânlaması’ ve ‘stratejik iletişim yönetimi’ konularında sürdürmektedir. Eraslan-Yayınoğlu İngiliz Halkla İlişkiler Enstitüsü (CIPR) üyesidir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...