Jump to content

Tom Harrell


Scarface

Önerilen Mesajlar

Tom Harrell (16 Temmuz 1946, Urbana, Illinois), ABD'li caz trompetçisi ve kompozitörüdür.

 

 

Paranoid şizofreni bozukluğunu ağir derecede yaşayan müzisyen, trompetini çalmadığı anlarda, sahnede boynu bükük sakince bekler. Solo çaldığı kısımlarda yavaşça mikrofona yönlenir, kafasını hafifçe kaldırır ve parçası bittiğinde yine eski haline geri döner.

 

 

Sekiz yaşında trompet çalmaya başlayan Tom Harrell, 13 yaşında taşındıkları San Fransisco'da lokal müzik gruplarıyla sahneye çıkmaya başlar. 1969'da Stanford Üniversitesi'nde eğitimini tamamlar ve Stan Kenton`s Orchester ile turlara çıkmaya başlar. Kenton'ın grubundan ayrıldıktan sonra Woody Herman Big Band (1970-1971), Azteca (1972), Horace Silver Quintet (1973-1974), Sam Jones Big Band, Lee Konitz Nonet (1979-1981), George Russell, Mel Lewis Orchestra (1981)ve Charlie Haden's Liberation Music Orchestra gibi kişi ve gruplarla çalışır.

 

Bill Evans, Dizzy Gillespie, Bob Brookmeyer, Lionel Hampton ile stüdyo kayıtları yapar. 1983'ten 1989'a kadar Phil Woods Quintet in üyesidir ve sayısız dünya turuna çıkar.

1989'dan bu yana kendi kurduğu grubuyla çalışmaktadır.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...