Jump to content

Yüz Güzelleştirme Sanatı :) Denenmiştir...


Guest rapunsel

Önerilen Mesajlar

Şifalı bitkiler anatomisi ile ilgili aldığım eğitim üzerine her zaman ve her yerde bakımlı olan bayanlar için hazırlanması ve kullanışı kolay güzellik bakımı formülleri siz okuyucularımıza sunuyorum.Kozmetik ürünler içerisindeki kimyasal maddeler hem cilt için zararlı hem de ekonomik anlamda masraflı olması sebebiyle doğada bulunan bitkiler ile güzelliğinizi ve cilt bakımınızı konuşturun.Pozitif olmak için fiziksel ve ruhsal yönünüzün bir arada sağlıklı ve dengeli olması şarttır.Sizlere aşağıda sunacağım cilt bakım hazırlama formüllerini deneyerek sonuçlarını kendi gözlerinizle hem de çevrenizdeki insanların hayran bakışlarıyla hissedeceksiniz.Metafizik uzmanı olarak cilt bakım ve diğer tüm sağlık konularında binlerce formül bilgisine sahip olmama rağmen; sizin için seçtiğim cilt bakım önerilerini dikkate alarak,uygulayabilirsiniz.(formüllerimizin hiçbir yan etkileri yoktur.)

Selülit: Kadınlarda daha çok gözlenen beslenme,genetik ve yağ birikimleriyle oluşan selülit lenf sıvısı ve toplar damar kan akışındaki yavaşlama ile toksin birikimindeki oluşan ciltaltı bağ dokusu hastalığıdır.

Selülit için hazırlanması gereken malzemeler:

1 şişe maden suyu

3 adet limonun suyu

1 şişe bebek yağı

1 paket bebe asprini

10 gram nane suyu

Uygulanışı: Bebe aspirini ezilerek toz haline getirilir.Diğer malzemeler ile karıştırılıp; selülitli bölgeye iki kez sürülerek uygulanır.

Doğum sonrası lekeler:Kadınlarda doğumdan sonra vücutlarının genellikle göbek ve basen kısımlarında çatlak lekeler oluşur.Günümüzde bu lekelerden kurtulmak için birçok pahalı yöntemler uygulanmaktadır.

Malzemeler:

5 yemek kaşığı oksijenli su

5 adet beyaz yumurta kabuğu

3 adet limonun suyu

Uygulanışı:5 adet beyaz yumurta kabuğu 12 gün suda bekletilir.12 gün sonra sudan çıkarılarak kurutup dövülerek toz haline getirilir.Limon suyu ve oksijenli su ile karıştırılarak günde iki kez o bölgelere tampon yapılır.

Sivilce: Genetik olarak insanlarda baş gösteren sivilce, daha çok yağlı ciltlerde kendini gösterir.Ergenlik sivilcesi ile normal yaşta çıkan sivilceler için iki özel formül sunuyorum.

1.Ergenlik sivilcesi için hazırlanacak malzemeler:

2 yemek kaşığı beyaz kil toprağı

1 adet antibiyotik hap

1 fincan alkol

1 fincan domates suyu

Uygulanışı:1 adet antibiyotik hap ezilerek toz haline getirilir.Kil, alkol ve domates suyu ile maske yapılarak yüze sürülür.

 

Normal sivilceler için malzemeler:

100 gram biberiye otu

100 gram ada çayı yaprağı

50 gram reyhan veya nane otu

2 adet limonun suyu

Uygulanışı:Üç farklı ot 15 dakika bir kapta kaynatılır.Sonra 15 dakika bekletilir.Üzerine limon suyu ilave edilerek yüze günde iki defa sürülür.

Çiller: Yüzde genetik olarak bulunan çiller bayanlar tarafından çeşitli makyajlarla kapatılmaya çalışılır.Yüzde belirginleşen çillerden rahatsız olan bayanlar aşağıdaki formülü uygulasınlar.

Malzeme:

1 çay kaşığı toz tarçın

1 adet yumurta akı

1 adet limonun suyu

1 çay kaşığı irmik unu

Uygulanışı:Bütün malzemeler karıştırılarak 20 dakika bekletilip, yüze maske olarak sürülür.Yüzde 15 dakika bekletildikten sonra kuru havlu ile alttan üste doğru ovalanarak çıkarılır.Sonra bol su ile yıkanır.

Akneler: Vücutta daha çok sırt-bel ve alın kısımda bulunan küçük yağ gözeneklerine akne denir.Akneli insanlar aşırı sıcak sudan,biber baharatlardan ve stresten uzak durmaları gerekir.

Malzemeler:

1 şişe maden suyu

2 adet limon suyu

3 adet aspirin

3 kaşık beyaz kil toprağı

Uygulanışı:Aspirinler dövülerek toz haline getirilir.Diğer malzemeler ile karıştırılır.Akneli bölgelere sürülerek 15 dakika sonra duş alınır.

Yüz lekeleri: Yüze güneşten gelen ültraviyole ışınlarından veya yaşlanmadan dolayı sarımsı ve kırmızımsı lekeler oluşur.Yüz lekeleri için kullanılacak malzemeler.

1 çay kaşığı zencefil tozu

1 adet yumurta akı

1 adet limonun suyu

1 çay kaşığı üzüm sirkesi

1 adet domates suyu

3 damla zeytinyağı

Uygulama şekli:Bütün malzemeler karıştırılıp 20 dakika bekletilir.Sonra pamuk ile tampon yapılır.

Gençleştirme ve yüz güzelliği tılsımı:Bu karışım insan yüzünü 5 yıl gençleştirme özelliğiyle şahsım tarafından orijinal olarak formülü hazırlanmıştır.Bu tılsım karışımı 35 yaşından sonraki bayanların kullanması daha uygundur.

Malzemeler:

1 kilo pırasa

1 kilo salatalık

1 kilo elma

1 bardak domates suyu

200 gram pirinç

3 adet limonun suyu

10 gram nane suyu

5 gram maydanoz suyu

8 adet bebe aspirini

1 fincan ekşi nar suyu

750 gram süt

Uygulanışı:Pırasanın beyaz kısmı kesilerek alınır.Salatalık ve elmanın kabuğu soyularak diğer kısımları kullanılmaz.8 Adet bebe aspirini dövülerek toz haline getirir.Bütün malzemeler geniş bir kapta 15 dakika kaynatılır.Sonra bu karışım süzgeçte geçirilerek suyu alınıp 20 dakika bekletilir.Günde bir defa suyu 30 dakika kalacak şekilde yüze sürülür.Sonra ılık suyla yüz yıkanır.Çıkan parlaklık ile daha ilk başta hayret edeceksiniz.

--------------------

yukarıda paylaştığım şey dır;);)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim size tavsiyem bu tür şeyleri denemeyin , karışım miktarlarını dengeleyemeyeceğiniz için ve her çilde iyidir bu benim çildim çok güzel oldu bişi olmaz mantığı ile gidilmemesi gerekir bence tabii hazır ve markalı ürünlerden cildinize uygun olanlardan şaşmamanızdır , tabiki doğal olarak illaki yapmak istiyorsaızki yapın yinede ama tek bir ürün ile karışımsız olanlarını terçih edip uygulayın derim...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ya 20 yas için ne yapmalı

 

 

Cildin kuru veya karmaysa saf gülsuyu, yağlıysa elma sirkesiyle günde 1 defa temizlemen yeterli olur muhtemelen; boşuna çok fazla ürün/kür kullanıp yıpratma cildini. Birde yapıyorsan makyajını cilt yapına göre seçeceğin bir yağla temizlersen daha iyi olur:thumbsup: Yağ kullanamam ben diyorsan kaliteli olduğundan emin olduğun markaların sütüyle temizlersen daha iyi:derisive:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

en sondaki kürde nane suyu ve maydonoz suyu diyor bunlar kaynatılmış halleri değilmi.

evt ama kaynamılş suya atar ve fazla bekletmeden süzersen daha etkili olur;)

--------------------

ya 20 yas için ne yapmalı

sivilce sorunun vardır kesin aspirin limonla ez ve akneli yerlere sür sabaha kururlar ama sakın akne olmayan yerlerede sürüp kurutma:)bu arada yaş kaç olursa olsun yüksek faktör güneş yağı sürmeden özelikle yüzüne sokağa bile cıkma sonra lekelerle mucadelen oldukca yorucu olabilir:):confused:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...