Jump to content

Melekler insanlara aşık olur mu?


Guest SimSiyahh

Önerilen Mesajlar

Evet; meleklerde insanlarda ki gibi beşeri duygular yoktur..Ancak bir müslüman sevap işlediğinde Allah tarafından onlara emir verilip günahlarının af edilmesi için istiğfar ederler.Yani Allah'dan af ve mağfiret dilerler o kişi için...

 

 

Cehennem melekleri acımasız ve çok şiddetli ,vurucu, yakıcı, zalim olarak; ateş onları yakmamakta azap olunan kişinin feryadını duymazlar.Ancak sadece Allah'ın emrini duyarlar.Onlar bu şekilde yaratılmışlardır.Çünkü onlar merhametli olsalardı kafirlere acıyıp azap edemezlerdi..Bu ise Allah'ın onlara verdiği bir sıfattır...İşte size iki ayet:

 

 

"Kendinizi ve ailenizi, yakıtı insanlar ve taşlar olan ateşten koruyun. Onun başında, acımasız, güçlü, Allah'ın kendilerine buyurduğuna karşı gelmeyen ve emredildiklerini yapan melekler vardır."

." Ey kâfirler! Bugün özür dilemeyin! Siz ancak işlediklerinizin cezasını çekeceksiniz, (denilir)."

. (Tahrim Suresi: 6-7)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar cinlerin aşık olduklarını, insanlar ile evlendiklerini duydum. Peki bu melekler için geçer mi? Bir melek bir insana aşık olabilir mi?
hayir canim olmazlar meleklerin gorevleri vardir onlari uygularlar cinlerde insanlarda aynidir dogar buyu yasar ve olur sadece biz onlari gormeyiz onlarinda insanlarinda seytani ve rahmanisi vardir insanlarla evlenenler genelde seytani olanlardir allah kimseye musallat etmesin euzubillahiminassydaniracimbismillahirrahmanirahim
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar Allah aşkına bir tutturulmuş cin cin diye.güzel olanda kötü olanda cin oluyo bu ne ya.Hem onuda geçtim meleklerdende bahsedilmeye başlandı.Bir kere cinlerin dişisi erkeği var.Dişisi erkeğe erkeği kadına aşık olabilir ama meleklerde cinsiyet kavramı yokki ilk başta.Onlar Yüce Allahın görevlerini yerine getirmek amacıyla görevlendirilmiş nurdan yaratılmış varlıklardır.Nefs leri yoktur.İnsan özelliklerini meleklere yüklemek ne demek hepten saçmalanmaya başlandı yuh artık diycem ya.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...