Jump to content

Horlama Azaltılabilir mi?..


Renan

Önerilen Mesajlar

Bilim insanları yaptıkları araştırmalar sonucunda horlamanızı engelleyip daha rahat bir uyku geçirmenizi sağlayacak olan püf noktaları belirledi.

 

Bilim adamları yatmadan önce 2-3 saat öncesinde alkol, uyuşturucu,uyku hapı, sakinleştirici gibi maddelerin alınmaması gerektiğini, bu maddelerin sinir sistemini çökerttiğini ve dil, boğaz kaslarında işlevsizliğe yol açabileceğini belirtti.

 

Aynı zamanda yattığınız odayı nemlendirmeniz gerektirdiğini söyleyen bilim adamları kaloriferin yanına koyulan bir bardak suyun boğazlara iyi gelebileceğini de belirtti.

 

Yatmadan önce mutlaka başınızı destekleyecek ekstra yastıkların kullanılması gerektiğini önce süren bilim adamları; yatmadan önce süt içilmemesi gerektiğini, sütün mukusta birikip nefes almanızı zorlaştıracağını söyledi.

 

Ve son olarak horlamaya önlemek için yatmadan önce pijamalarınızın sırt kısmına bir tenis topunun konulması gerektiği belirtildi. Bu sayede sırt üstü yatma sorunu da çözülmüş olacaktır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...