Jump to content

Şömine Hiç Bu Kadar Çekici Olmadı


İη¢ιѕєℓ

Önerilen Mesajlar

Bir şömine düşünün. Düğmeye basıyorsunuz ve odunlar kendiliğinden yanıyor. Günümüzde şömine pazarında, en çok ihtiyaç duyulan işlevsellik ve estetik dizaynı bir arada sunmak, üreticiler tarafından çözümlenememiş bir detay. Bir şömine zevki yaşamak istediğinizde farklı markalar altında birbirinin benzeri ürünlerle karşılaşmaktan sıkıldıysanız Decofire Showroom'unu mutlaka görmelisiniz.

 

Decofire Satış Direktörü Bilge Sesli'den aldığımız bilgiye göre Türkiye şömine pazarında tasarım ve kalitesine göre 500 Euro'dan başlayan fiyatlarla ürün çeşitleri mevcut. Şömine pazarının tasarım yönündeki eksiklikler ve butik şömine pazarındaki açığın kendilerini Focus ve Fondis gibi dünyanın en prestijli şömine markaları ile işbirliğine yönelttiğini ifade eden Sesli, bu markaların da müşteri portföylerinin çoğunlukla saygın iç mimarlar ve nihai tüketicilerden oluşmasına katkıda bulunduğunu belirtti.

 

Sesli, pazardaki ürün dağılımına bakıldığında Ege ve Akdeniz'de genelde açık hazneli şöminelerin hakimiyeti olduğunu ifade ederek, diğer bölgelerdeki kullanıcıların daha çok kapalı hazne şömineleri tercih ettiğini vurguladı. Decofire olarak, şömineye, kazan satan veya mermerci anlayışıyla değil tasarım ve mühendislik açısından yaklaştıklarını ifade eden Satış Direktörü şunları aktardı.

 

Satış mühendislerinden oluşan profesyonel ekibimiz keşif yapmak için şömine düşünülen mekana gidip inceleme yapar, baca bağlantıları vs kontrol edilir. Sonrasında ise şöminenin konumlandırılacağı yere ve kullanıcının ihtiyaçlarına göre teknolojik ve tasarım olarak modeller üzerinden görüşülür.

 

Kapalı hazne şömineler

Kapalı şömine hazneleri, ateşi güvenli bir yanma alanında muhafaza ederler. Odadaki oksijen kontrollü bir şekilde minimum miktarda tüketilir. Kapalı alandaki yanmadan yüksek ısıl verim elde edilir. Yanma kontrollü olduğu için yakıt tüketimi düşük ısı verimi yüksektir. Talep halinde ise montaj sırasında kullanılan ısı dağıtıcıları aracılığıyla evin birkaç odasını ısıtma imkanına sahip olunabilir.

 

Açık hazne şömineler

Açık hazne şömine hazneleri, portatif parçalardan veya bütün hazneden oluşurken, şömineler, son derece geniş ürün yelpazesi ile evin mimari yapısına uygunluk gösteriyor. Doğru baca sistemi ile kullanıldığında şöminelerde geri tepme veya çekmeme problemi yaşanmazken, böylelikle şömineler evin içinde sadece bir mimari unsur olarak kalmaktan ziyade bir keyif aracı olarak da işlevini yerini getiriyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...