Jump to content

Meditasyon Seslendirmesi


Guest blondberry

Önerilen Mesajlar

Merhaba Arkadaşlar,

 

Aramızda meditasyon seslendirmesi yapabilecek biri var mı? Bence çok işimize yarayacak meditesyonlar var ancak okuduğumuz zaman çok etkili olmuyor. Kulaklıkla dinlersek çok daha hızlı ve etkin bir sonuç alırız diye düşünüyorum.

 

Ben yapamıyorum çünkü bilgisayrım müsait değil. Aramızda ses kartı iyi olan ve bilgisayardan kayıt yapabilecek var mı? Sesinizin kötü olması önemli değil sadece sakin bir şekilde okusak yeter bence:clapping:

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

tamam başlayalım o zaman:thumbsup:

 

Dağ gölü Meditasyonu:

 

Meditasyonun tarifi :

 

Rahat bir şekilde oturun,gözlerinizi kapatın ve maksimum gevşeyin.

 

Birinci bölüm.

 

1. Kendinizi lotos pozisyonunda, bir dağ gölünün kenarında oturmuş olarak imgeleyin.

 

2.Önünüzdeki gölün suları sakin ve kristal gibi temiz .

 

3.Sizin etrafınızda (özellikle etrafınızda)- güneşte parlayan,karlı tepeleriyle yüksek dağlar bulunmaktadır.

 

4.Üstünüzde dipsiz mavi bir gökyüzü var.

 

5.Yüksek gökyüzünde parlak ,altın sarısı bir güneş ışıldıyor.

 

İkinci bölüm:

 

1.Çiçek ve Ot kokan dağ havasını içinize çekin. Güzel kokuları hissedin,duyularınızla değil,sanki,sizin çok derininizde,içinizde-benliğinizle hissedin..Bu güzel kokuların içine girin,tamamen ve tümüyle...onlarla bir bütün olun...onların içinde eriyin...onları benliğinizde hissedin.

 

2.Dağ gölünün temizliğine bakın.Saflığı hissedin,duyularınızla değil,sanki,sizin derininizde,tüm benliğinizde....Bu Saflığa girin,tamamen ve tümüyle...onunla bütünleşin...içinde eriyin...onu benliğinizde hissedin.

 

3.Etrafınızdaki Yüksek Dağlara odaklanın.Onların hareketsizliğini hissedin,duyularınızla değil,sanki,içinizde çok derinde-tüm benliğinizde....Bu hareketsizliğe girin,tamamen ve tümüyle...onunla bütünleşin...içinde eriyin... tüm benliğinizde hissedin.

 

4.Üstünüzdeki dipsiz Mavi Gökyüzüne bakın.Sonsuzluğu hissedin,duyularınızla değil,sanki,içinizde-derinlerde,tüm benliğinizde...Bu dipsizliğe girin,tamamen ve tümüyle,onunla bütünleşin...içinde eriyin...tüm benliğinizde hissedin.

 

5.Altın Güneşin parlak ışığına bakın.Işığı hissedin,duyularınızla değil,sanki,içinizde-derinlerde,sizin benliğinizde...Bu Işığa girin,tamamen ve tümüyle...onunla bir bütün olun...içinde eriyin...tüm benliğinizde hissedin.

 

 

 

6.Etrafınızdaki Huzura odaklanın.Onu hissedin,duyularınızla değil,sanki,içinizde-çok derinlerde,tüm varlığınızda.Bu sonsuz huzura girin,tamamen ve tümüyle...bir bütünlükte birleşin...içinde eriyin...tüm benliğinizde hissedin.

 

7.Etrafınızdaki Sükünete odaklanın.Onu hissedin,duyularla değil,sanki,içinizde-çok derinlerde,tüm benliğinizde...Sükunete girin,tamamen ve tümüyle...bir bütünlükte birleşin...içinde eriyin...benliğinizde hissedin.

 

8.Etrafınızdaki Sessizliği dinleyin.Onu hissedin,duyularla değil,sanki,içinizde çok derinlerde-tüm varlığınızda...Bu Sessizliğe girin-tamamen ve tümüyle...bir bütünlükte birleşin...içinde eriyin...tüm benliğinizde hissedin.

 

9.Yavaşça meditasyondan çıkarken,içinizde Güzel Kokuları, Saflığı, Hareketsizliği, Dipsizliği,Huzuru, Süküneti, Sessizliği,...dikkatlice korumaya alın.

 

 

 

Not :

 

Bu meditasyonu kendiniz CD veya bilgisayarınıza okuyarak kayıt edin.Kayıtta alçak sesle ve huzur dolu bir ses tonuyla konuşun.Daha sonra bununla meditasyon yapabilirsiniz.Bu,meditasyonun özümsenmesinde,başlangıçta kuşkusuz size yardınmcı olacaktır.Daha sonra müzik eşliğinde veya sessizlikte meditasyon yapmaya özen gösterin.

 

Alıntıdır.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
eğer böyle bir paylaşımda bulunursanız bende yararlanmak isterim.sesim fena değildir birileri önce nasıl yapıldığına dair bir kaç örenek gerçekleştirsin bende seslendirme yapabilirim daha sonra:D

 

bu işi hakkıyla yapan biri var: Hayal Ayaz. Ona ait 'çekim yasası' adlı mp3ü vardı sitede. Eğer bilgisayarın müsaitse deneme yanılma yapabilirsin. Keşke benimki de müsait olsa çok istiodum seslendirme yapmayı:wallbash: Önemli olan meditsayonu seslendirirken sen de imgele ve dinleyen insana imgeleyebilmesi için 1-2 saniye boşluk bırak. ay süper olucak . :clapping:

--------------------

sormak istediğim birşey var fonda meditasyon için müzik olmalı mı yoksa sadece okumamı olsun ona göre yapalım?

 

Müzikli olursa çok daha iyi olur bence. Çünkü dinlediğim seslendirmelerde arkada hep hafif bir müzik oluor. Ama siz deneyin hangisi sizin için uygun olursa öyle yaparız.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ney sesi süper oluyor böyle işlerde.yada doğal bir rüzgar,kuş,dalga vs sesi kullanmak lazım.şahsen ben doğal yollarla yapıyorum.köyde oturduğum için çok sorun olmuyor.bizim buranın kuzey yönü açık ve neredeyse her gün rüzgar var ve bir tepenin üzerine çıkıyorum o sesi dinlemek ve rahatlamak anlatamam mutluluğunu.hepinize tavsiye ederim...

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...