Jump to content

3D Baskıyla Tüfek Ürettiler


Scarface

Önerilen Mesajlar

20130729064449_3dtufek.jpg

 

İşte 3 boyutlu baskıyla üretilen tüfek!

 

3 boyutlu baskıyla üretilen bu "ilk" tüfek, çalıştı çalışmasına ancak...

 

3 boyutlu baskının popüler hale gelmeye başlamasıyla beraber en çok konuşulan konulardan bir tanesi, 3 boyutlu baskıyla basılan silahlardı. Kullanıcı adı "Matthew" olan bir şahsiyet, YouTube'da yayınladığı videolarda 3 boyutlu olarak bastırdığı ukulelelerini ve silahını gösteriyor.

 

Matthew, kendi tasarladığı ve 3 boyutlu olarak bastırdığını iddia ettiği "tek atışlık" silahı bir videoda test ediyor. Test sırasında namlunun iki tarafından bölündüğü, ancak ateşin isabetli olduğu söyleniyor. Silah, daha önce ortaya çıkan ünlü 3 boyutlu silah "Liberator"ün tasarımını örnek alıyor, ancak namlusu daha uzun.

 

3 boyutlu silah baskısında işin zor tarafı, kurşunu ateşleyebilen bir şey üretmekten ziyade sıcak gazlara dayanabilen bir model ortaya çıkarmak gibi görünüyor. Matthew'in Grizzly adını verdiği silahı ise bu işi başaramıyor.

 

Bu arada Hollandalı 3 boyutlu yazıcı üreticisi Create It Real, ürünleri yoluyla silah üretilmesinin mümkün olmadığını açıkladı. Bu PDF dosyasında okunabilen açıklamaya göre 3 boyutlu bir silah yazdırmaya çalışıldığı, belirli silah karakteristiklerine göre algılanıyor ve kullanıcıya yukarıda gördüğünüz hata mesajı gösteriliyor.

 

 

teknoloji

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...