Jump to content

87 Yaşındaki Zöhre Nine: �Uzaya Bile Uçarım�


Scarface

Önerilen Mesajlar

zohre-nine_17_img_640_360.jpg

 

 

Tekirdağ Doğa Sporları ve Havacılık Kulübü Başkanı Kadir Aksoy, 87 yaşındaki Zöhre Dinler’i paraşütle uçurdu. Bastonunu atarak paraşüte binen Zöhre Nine, 625 metrelik Nişan Tepe’den Marmara Denizi’ne doğru uçmanın keyfini yaşadı.

 

Şen şakrak tavırları ile dikkat çeken 7 çocuk, 34 torun sahibi Zöhre Nine, Tokat’ta eşini kaybettikten sonra İstanbul’daki çocuklarının yanına yerleşmiş. Ancak memleket hasreti çeken Zöhre Nine’nin çocukları, bu hasretin bir nebze olsun azalması için annelerine, memleketi Tekirdağ’ın Şarköy ilçesi Uçmakdere köyünden bir ev satın almış.

 

Yazları tatilini burada geçiren Zöhre Nine, havada uçan paraşütleri görünce çocuklarına kendisinin de uçmak istediğini söyledi.

 

Annesinin isteğini yerine getiren çocukları ise, paraşüt derneği ile harekete geçerek annelerini uçurdu. Havada çekilen görüntülerini bilgisayardan izleyen Zöhre Nine, çok heves ettiğini söyleyerek, “Uzaya bile uçarım. İlk defa uçtum, hiç korkmadım.

 

Önce beni iple bağladılar, sonra denize doğru uçtum, çok zevkliydi” dedi.Öte yandan, günlük işlerini kendisi gören Zöhre Nine, onlarca mani ve türkü bildiğini, çocuklarına sürekli mani ve türkü söylediğini ifade ederek, “Her işi yaparım içimden geliyor.

 

Sabah ezanında kalkıp sürekli çalışıyorum” diye konuştu.

 

 

Kaynak:87 yaşındaki zöhre nine: “uzaya bile uçarım” Haberi ve Son Dakika Haberler Mynet

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Oy ninem oy yerinde olmak vardı. Ne güzel stres atılır böyle. Bahçemizdeki yük teleferığne bindim muhteşem birşey yükseklik sonra tehlikeli diye yasak geldi evden ama ben daha yükseklere uçmak istiyorum Zöhre ninem gibi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...