Jump to content

Sarkık Gıdınızı Yok Etmenin Sırrı Mat Renkli Bir Kapatıcı...


Renan

Önerilen Mesajlar

Hollywood yıldızları kadar güzel görünmek istiyorsanız, siz de birkaç makyaj hilesine başvurabilirsiniz.

 

Örneğin; gözlerinizin iç kısmından burun kanatlarınıza doğru süreceğiniz bronzlaştırıcı pudra, burnunuzun küçük görünmesini sağlar.

 

Dünyaca ünlü yıldızların aslında, kırmızı halıda arz-ı endam ettikleri gibi her zaman incecik ve çok güzel olduklarını mı düşünüyorsunuz? Yanıtınız 'Evet'se, yanılıyorsunuz. Çünkü yıldızlar her zaman bakımlı ve güzel görünmek için birçok makyaj hilesine başvuruyor. Bu yıldızlardan biri de ünlü oyuncu Jennifer Lopez. Normalde yuvarlak bir yüze sahip olan Lopez, makyaj yaptıktan sonra ince uzun bir yüzle kameralar karşısına geçiyor. İşte güzel yıldızın, yüzünün her bir bölümüne uyguladığı makyaj hileleri:

 

Burun: Lopez'in yanı sıra Mariah Carey ve Ashlee Simpson'ın da makyörü olan Troy Surratt, burnunuzun olduğundan daha küçük gözükmesi için, üç boyutlu bir görünüm yaratmanız gerektiğini söylüyor: "Bir fırçaya bir miktar bronzlaştırıcı pudra alın ve gözlerinizin iç kısmından burun kanatlarınıza doğru sürün."

 

Çene: Gıdınızın, ikinci bir çene gibi sarkık durmasını önlemek için, çene hattınıza, mat renkte bir kapatıcı sürün. Hatta sürdüğünüz kapatıcının, cilt renginizden bir ton daha koyu olmasına dikkat edin. Özellikle boz kahverengi tonlarındaki bir kapatıcı, ışığı emerek, kamuflaj sağlayan bir gölge oluşmasını sağlar.

 

Saç: Jennifer Lopez'in saç tasarımcısı Nathaniel Hawkins, küçük bir saç hilesiyle daha uzun boylu görünebileceğinizi söylüyor: "Saçınızın iki yanını iyice yapıştırdıktan sonra üst kısmını hafifçe kabartarak toplamak, ayağınıza topuklu ayakkabı giymişsiniz gibi boyunuzun uzun görünmesini sağlar."

 

Alın: Makyaj yaparken alnınıza ayrı bir özen göstermeniz gerekiyor. Bunun için iki ayrı tonda bronzlaştırıcı kullanın. Önce, açık tondaki bronzlaştırıcıyı, kaşlarınızın en tepe noktasından saç dibinize kadar uygulayın. Daha sonra daha koyu tondaki bronzlaştırıcıyı, alnınızın dış kısımlarını gölgelendirmek için kullanın. Bu, yüzünüze heykelimsi bir görünüm kazandıracaktır.

 

Yanaklar: Elmacık kemiklerinizin daha çıkık görünmesini istiyorsanız; kulak hizanızdan elmacık kemiklerinizin hemen altına kadar mat bir bronzlaştırıcı uygulayın. Daha sonra elmacık kemiklerinizin üstüne bir parça parlak allık sürün.

 

Dekolte: Dekolte bölgenizin mükemmel görünmesi için, göğüslerinizden boynunuza ve omuzlarınıza doğru, içinde parlatıcı bulunan bir nemlendirici sürün. İçinde parlatıcı olan nemlendirici, dekolte bölgenize gelen ışığı yansıtır ve daha güzel görünmesini sağlar. Buradaki işlemi, bir fırçayla, köprücük kemiğinizin hemen altına bronzlaştırıcı sürerek bitirin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...