Jump to content

Gezicilerin Hocası Atatürk Düşmanı Çıktı


BlueCape

Önerilen Mesajlar

İngiliz The Times'a verilen Gezi Parkı ilanı için ilham alınan hoca meğer Atatürk hakkında neler söylemiş neler...

 

 

 

İngiliz The Times gazetesinde Gezi Parkı destekçileri Erdoğan'ı kınayan bir ilan vermiş ve dünyaca ünlü birçok tanınmış isim bu bildiriye imza atmıştı.

 

Bildiride Atatürk vurgusu da dikkat çekmişti. Daha sonra ise ilanın İngiltere'deki Atatürkçü Düşünce Derneği tarafından toplanan parayla finanse edildiği öğrenilmişti.

İmza listesinde İstanbul doğumlu İngiliz yazar Andrew Mango da vardı. Yazarın Atatürk için tartışma yaratıcı ifadeleri olduğu ifade ediliyor.

 

Akşam yazarı Fikri Akyüz bu durumu Twitter 'dan gündeme taşıdı. Mango'nun söylemlerini paylaştı. "Atatürk Müslüman değildir. Vahdettin'e yalvarıyordu. Çanakkale'deki başarısı yalan" ve daha fazlası.

 

 

 

Kaynak : Gezicilerin Hocası

wango.jpg

wango5551.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tam olarak hangi kitabında yazmış ? 3.Twitte Çanakkale'deki hatalarından dolayı binlerce asker öldü diye bir satır var.Bu hata Atatürk'ün değil Sanders'in.

 

İkincisi,konuya internetten baktım ve her yerde Fikri Akyüz'ün attığı twit üzerine yazılmış onlarca haber var.Altını çiziyorum."Sadece Fikri Akyüz'ün attığı twit üzerinden haber yapılmış"

 

Bu Mango'nun bir röportajı,

 

Atatürk’ün Türkiye’yi önemli ve örnek bir ülke haline getirdiğine işaret eden Mango, ”Türkiye’nin önemi azalmamıştır. Özellikle liberaller Atatürk’ü fazla otoriter ve demokrat değildi, diyerek eleştiriyorlar. Bu eleştirilerin çoğu çağ dışıdır” dedi.

 

 

Atatürk’ün döneminde Avrupa’nın birçok ülkesinin diktatörler tarafından idare edildiğini hatırlatan İngiliz yazar, Atatürk Türkiyesi’nin o dönemde, Mussolini’nin İtalyası’ndan ve Franco’nun İspanyası’ndan çok daha özgürlükçü, çok daha demokrat olduğuna da dikkat çekti.

Aynı habere farklı siteden bir kullanıcının yorumu,

hayatında mango'yu okumamışlar tarafından üzerine atlanan bir haber olmuş. fikri akyüz'ün bile mango'yu okumamış olduğu şu twitlerinden belli. fikri akyüz resmen sallıyor. hemen klavyede bakın ya işte geziciler demeden önce açıp bi kitabı okuyun . makarnacı deyince de kızıyorsunuz ey cahiller.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yukarıdaki sallamacının mangoyu okumussa da anlayacak beyni yokmuş. sayfasına kadar verelim de tekrar okusun.

 

''Benim bir dinim yok ve bazen bütün dinlerin denizin dibini boylamasını istiyorum. Hükümetini ayakta tutmak için dini kullanmaya gerek duyanlar zayıf yöneticilerdir, adeta halkı bir kapana kıstırırlar. Benim halkım demokrasi ilkelerini gerçeğin emirlerini ve bilimin öğretilerini öğrenecektir. Batıl inançlardan vazgeçilmelidir. İsteyen istediği gibi ibadet edebilir. Herkes kendi vicdanının sesini dinler. Ama bu davranış ne sağduyulu mantıkla çelişmeli ne de başkalarının özgürlüğüne karşı çıkmasına yol açmalıdır.. ''

(Kaynak:Andrew Mango, Atatürk Syf.447 )

 

bu sözü güya Atatürk söylüyor

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Atam rahat uyu diyemiyorum,çünkü uyutmuyorlar:(bu düşmanlığı hiç anlamadım ve anlamayacağım,en doğrusunu ,yüce Rabbim bilir benim bildiğim ölüye fatiha okunur,iftira atılmaz,her kuranımın arkasından okur bağışlarım şimdide fatiha okudum,Allah kabul etsin,amin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yazılanları görünce çok üzüldüm geziyi olayları bi tarafa bıraktımda bir Türk olarak İngiliz yazarı savunanları görünce çok üzüldüm sonrada milliyetçilikten bahsederler,Atatürke bir laf etmişse kınanması gereken bir yerde yok yapmamıştır etmemiştir denmesi çok üzdü...Vay atam vay gel gör halimizi sana laf edenlere karşı Onları savunur olduk İngiliz olduk!!!!!!

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...