Jump to content

Kadınlarda Şiddetin, Çocuklarda Kıskançlığın Sonuçları...


Renan

Önerilen Mesajlar

Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Dermatoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ekrem Aktaş, kadınlarda şiddet, çocuklarda da kıskançlığın sedef hastalığına neden olduğunu bildirdi.

 

Aktaş, üzüntü, sıkıntı ve stres ile uzun süre kullanıldıktan sonra bırakılan kortizon ve sıtma ilaçlarının, çocuklarda görülen bademcik iltihaplarının sedef hastalığına neden olduğunu söyledi. Özellikle kocalarından şiddet gören kadınlarda, aile içi geçimsizliklerde sedef hastalığının ortaya çıktığını ifade eden Aktaş, kardeşler arasındaki kıskançlıkların da sedef hastalığına neden olduğunu kaydetti.

 

Aktaş, Japonlar, Moğollar, Kızılderililer ve zencilerde sedef hastalığı görülme oranının yok denecek kadar az olduğunu belirterek, "Bunun nedeni bilinmiyor. Ancak, Türk ırkında sedef hastalığı görülme oranı oldukça yüksek. Her 100 kişiden birinde görülür. Bu az bir oran değil" dedi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...