Jump to content

Kalbini Sevenler, Yatmadan Su İçsin...


Renan

Önerilen Mesajlar

Uzmanlar yatmadan önce su içmenin kalp krizi riskini azalttığını belirtti.

 

Ayrıca, yemeklerden en az yarım saat önce de bir bardak su içilmesi ile yiyeceklerin hazmedilmesinin kolaylaşacağı kaydedildi.

 

Uzmanlar, özellikle kalp ve damar hastalığı olan kişilerde, vücudun aşırı sıvı kaybetmesi sonucunda kanın akışkanlığının azalmasının kalp krizine ve felce neden olabildiğini söyledi. Bunun önüne geçilebilmesi için yatmadan önce birkaç bardak su içilmesinin yararlı olacağı belirtildi.

 

Uzmanlar, suyun doğru zamanlarda, doğru miktarlarda içildiğinde insan sağlığı için birçok yararı olduğunu hatırlattı. İnsan vücudunun yüzde 60-70'inin sudan oluştuğunu kaydeden uzmanlar, bu nedenle vücudun su dengesinin büyük önem taşıdığını ifade etti.

 

Sıvı dengesinin sağlanması ve metabolizma sonucu ortaya çıkan zehirlerin atılması için günde 1, 1.5 litre idrarın çıkarılması gerekiyor.. Bu 1 litre idrarın çıkması için de günde 2-2.5 litre su içilmesi öneriliyor.

 

Yemeklerden en az yarım saat önce de bir bardak su içilmesi ile yiyeceklerin hazmedilmesinin kolaylaşacağını dile getiren uzmanlar, aynı şekilde beden ısısının düzenlenmesinde de rolü olan suyun, idrar, ter, nefes ve gaita yolu ile vücuttaki atıkların atılmasında önemli etkisi olduğunu bildirdi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...