Jump to content

Eş Olarak Seçtiğiniz İnsan Doğru Kişi mi?


beliza

Önerilen Mesajlar

Evlilik kısaca "ben"den "biz"e geçiş olarak tanımlanabilir. Birlikte mutlu olmak birlikte üzülmek; yani paylaşmaktır. Aynı zamanda kişinin tüm hayatını etkileyen önemli bir karardır da. Ne de olsa hayatın geri kalanı eş olarak seçilen kişiyle geçecektir.

 

Günümüzde eş seçimi kimi zaman eşler arası uyumdan çok maddiyat ve kariyer gibi kavramlar dikkate alınarak yapılabiliyor. Burada unutulmaması gereken şey evliliğin bir aile kurma amacıyla yapıldığıdır. Bu birliktelik bir şirket ortaklığı değil eşlerin birbirlerine duygularını ve kendilerini verdikleri bir ortaklıktır. Evlilik iş hayatınızla birlikte özel hayatınızı da kapsayan kâr kaygısı olmadan kurulan bir ortaklıktır.

 

Zenginlik kariyer ve asalet ön planda tutularak yapılan evliliklerde kaçınılmaz son mutsuzluktur. Bu noktada kişinin birlikte mutlu olabileceğine inandığı kişiyi eş olarak seçmesi en mantıklısıdır. Kişinin zengin asil ya da kariyer sahibi olması onun ideal bir eş olacağı anlamına gelmez.

 

Günümüzde eşler arası uyumu göz ardı ederek evlenen pek çok çift yaşadıkları geçimsizlik ve problemler nedeniyle uzmanlardan yardım istiyor. Bu çiftlerin büyük çoğunluğu da mutlu olmamalarına rağmen evliliklerini sürdürmeye çalışıyor. Bu durum da ne yazık ki duygusal açıdan sağlıksız insanlar yaratıyor. Eskilerin söylediği şu sözün doğruluğu da böylece kanıtlanmış oluyor: "Parayla saadet olmaz."

 

Alıntı

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...