Jump to content

Boyu Uzun Olanın Ömrü Kısa...


Renan

Önerilen Mesajlar

Parmak uzunluğu

İşaret parmağı yüzük parmağından uzun olan kişilerin kireçlenme (osteoartrit) hastalığına yakalanma riski iki kat daha fazla. Arthritis & Rheumatism dergisi tarafından yapılan araştırmaya göre bu kişilerdeki erkeklik hormonu olan östrojen seviyesi daha düşük. Bu da kireçlenmeye neden oluyor.

 

Uzun boy

1.60 cm üzerinde olan kadınlarda 100 yaşına kadar yaşamayı sağlayan genler eksik olabilir. National Academy of Sciences tarafından yapılan açıklamaya göre uzun kadınlar bu nedenle daha kısa ömürlü oluyor.

 

Kokular

İleri yaşlardaki yetişkinler eğer muz, limon, tarçın gibi kokuları alamıyorlarsa 4 yıl içinde Parkinson hastalığına yakalanma riskleri diğerlerine göre 5 kat daha fazla demektir. Araştırmacılar bunun nedenini Parkinson hastalığının daha önceden dikkat edilmeyen bir belirtisi olduğunu ve beyindeki koku alma duyusunun kaybolmasıyla hastalığın başladığını belirtiyorlar. Böyle bir durumda yapmanız gereken balık yağını daha fazla tüketmek olmalıdır. Ayrıca Omega-3 alımını fazlalaştırmalısınız.

 

Kol uzunluğu

2008 yılında Neurology Dergisi tarafından yapılan araştırmaya göre kolları kısa olan kadınların Alzheimer hastalığına yakalanma riski diğerlerinden daha fazla.

 

Sütyen ölçüsü

20’li yaşlarda sutyen ölçüsü D ve üstü olan kadınların Tip 2 diyabet hastalığına yakalanma riski diğerlerinden daha fazladır. Kanada’daki Medical Association Dergisinde yayınlanan araştırmaya göre kadıların göğüs kısmında biriken yağların insülin seviyesinin artmasına neden olduğu belirtildi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...