Jump to content

Kurbağa Zehiri Kanseri Yavaşlattı...


Renan
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Şangay’daki Fudan Üniversitesi Kanser Hastanesi ve Teksas Üniversitesi MD Anderson Kanser Merkezi’nin ortak araştırma çalışmasının ilk sonuçlarına göre, kara kurbağasının salgı bezlerinden salgılanan zehirden edilen bir Çin ilacı olan Huachansu’nun bazı hastalarda kanseri, hiçbir yan etki göstermeden, yavaşlatabildiği söyleniyor.

 

Karaciğer, kolon ve pankreas kanserlerinde etkili

 

1970’lerden beri Çin’de yapılmakta olan klinik deneyler Huachansu’nun kanser karşıtı özelliklerini ortaya koymaktadır. Çin’de Onkoloji kliniklerinde karaciğer, kolon ve pankreas kanserlerini tedavi etmede yaygın olarak kullanılan Huachansu, aynı zamanda Çin Gıda ve İlaç idaresi tarafından da onaylanmıştır.

 

MD Anderson ve Fudan Üniversitesi Kanser Hastanesi’nin ortaklaşa yürüttüğü araştırma bu çalışması, Huachansu’nun zehir ve doz seviyeleri arasındaki bağı inceleyen ilk resmi klinik araştırmadır.

 

MD Anderson Bütünleyici Tıp Programı’nda Direktör’ü Lorenzo Cohen: “Geleneksel tedavi yöntemleri dışında kalan tedavi yöntemlerine temkinle yaklaşan ve benimsemesi zaman alan Amerikan Araştırma Merkezleri için Huachansu gibi geleneksel bir Çin ilacı üzerinde çalışma yapmak bir yeniliktir”dedi.

 

Lorenzo Cohen, kara kurbağası zehir birleşiminin kanser hastalarını iyileştirmedeki rolünü incelemek ve zehirlilik ve yan etkilerini test etmek için konvansiyonel doz artış çalışması yapmak için Batıya özgü tıbbi bir yaklaşım uygulamak istediklerini belirtti.

 

Çin’de yapılan daha önceki araştırmalara göre, Huachansu tümör hücrelerindeki büyümeyi önlediği gibi immünolojik fonksiyonu da güçlendiriyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...