Jump to content

Besmele


Guest halpetya

Önerilen Mesajlar

Besmele

Resûl-i Ekrem -sallallahu aleyhi ve sellem- Efendimiz şöyle buyurmuşlardır:

"Bilcümle semâvi kitâbların anahtarı "Rahman, rahîm Allah adı ile"dir; yani besmeledir." (1)

"Meşrû işlerin hangisi olursa olsun besmele-i şerîfe ile başlanmazsa hayrına ve tamamına nâil olunamaz, bereketsiz kalır." (2)

"Bir vartaya düşdüğün vakit:

"Rahman, rahîm Allah adıyla. Çok yüce ve çok büyük Allah'a sarılmaktan, O'ndan yardım dilemekten başka çâre yoktur!" demeğe devam et. Zîrâ Cenâb-ı Allah bunların hürmetine belâ ve musîbetlerin nicelerini def eder." (3)

"Cehennemin başlıca me'murları olan ondokuz zebânînin azabından necât bulmak isteyen kimse Besmele'ye devam etsin." (4) Zirâ besmele ondokuz harftir.

"Sizden biriniz evine girmek istediği zaman şeytan onu ta'kîb eder. O kimse evine girdiği zaman besmele ile girerse şeytan der ki: Bu evde bana girecek yer yok." (5)

 

"Her günün sabahında ve her gecenin akşamında:

"Allah'ın adiyle ki, O'nun adı sâyesinde ne semâda, ne yeryüzünde, hiç bir şey zarar veremez. O her şeyi işiden, her şeyi hakkıyle bilendir" diyen ve bunu üç defa tekrarlayan kimseye hiç bir şey zarar veremez' (6)

 

"Allah'ın adı anılmadan yenilen her yemek ancak hastalıktır, onda bereket yoktur. Bunun keffâreti, eğer sofra ortada ise Bismillah diyerek devam etmekdir. Eğer sofrayı kaldırdı isen yine Bismillah deyip parmaklarını yalamandır." (7)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

 • Benzer Konular

  • Besmele ve Dilek

   allahın selamı üzerinize olsun. seyyid süleyman el hüseyninin kenzül havas isimli eserinde besmele ile yapılan bir dilek terkibi var.ben yapmaya çalıştım ancak hiper aktif bir yapım olduğundan uzun süre yerimde duramıyorum.4000 e kadar gelebildim.6 saat sürüyor. sizinle paylaşayım dedim sabırlı arkadaşlarımız varsa kitapta her helal dileğiniz varsa kabul olur kesinlikle yazıyor. 1000 besmele-2 rekat namaz -1selavat-dilek 1000 besmele-2 rekat namaz -1selavat-dilek 1000 besmele-2 rekat namaz -

   , Yer: Dilek Duaları

  • 10 Kişiden 7'sinde Kabul Olmuş.Fotoğrafa Besmele

   Sevdiğinin resmini eline alıp 21 besmele çekip üflüyorsun. ALLAHım ......olma .....dogma kulun......senden sonra bana hayrıyla geri dönsün denir.61 gun devam edilir.   Paylasan bır arkadasın soylemıdır. Kendisininki olmus ve 3 kişinin daha.gecen birine denk geldim oda bunu yapmıs ve olmus. Mutlak ama mutlak bir şekilde ararmıs dönermiş birşey olurmus yani. Ben yaptımmı yaptım ama dogrusu 4 gun devam etdim dogrudur 4.gun benı aradı ama öylesine aşk mesk mevzu bahıs degıl nasıl falan demek içi

   , Yer: Sevgi ve Muhabbet için Dualar

  • Oruçlu Olarak 787 Besmele

   Her duaya başlarken önce Allaha Hamd edelim.     “Elhamdülillahi Rabbil Alemin” yada “Elhamdülillah.     Yada ” Subhanallahil azıym”     3-7-11-21 yada 100 defa okuyabilirsiniz.     Sonra Peygamberimize salavat okuyun.     Duanıza niyet ederek başlayın.Duanız bitince yine hamd ve salavat okuyun.     Oruçlu olarak (787) defa ” Bismillahirrahmanirrahıym” hiç kimsenin olmadığı bir yerde kıbleye yönelerek okunur ve buna 7 gün devam edilirse okuyan kimse arzu ve isteğine kavuşur.

   , Yer: Dilek Duaları

  • Besmele-i Şerifenin Sırları

   Bismillahirrahmanirrahim--rahman ve rahim olan ALLAH in adi ile. kimki yatacagi vkit 21 defa besmelei serife okusa o gece her sekide muhaffaza olur.her kim ki 786 defa besmelei serifeyi 7 gun okursa sabah namazindan yada aksam namazindan sonra... muradina nail olur. her kimki br bardak suya 487 defa besmelei serife okur her yirmide bir suya nefes eder ve icerse buyu bozulur.her gun besmelei serifeyi 150 defa okumayi adet haline getiren insana ALLAH C:C ilmin gizli yanlarini ögremeye muvaffak kil

   , Yer: Dilek Duaları

  • 786 Besmele, 613 “Selamün Kavlen” ile Sevgi ve Bağlılık

   786 defa “Bismillahi’r-Rahmani’r-Rahim.”ve 613 defa “Selamün kavlen min Rabbin Rahim.” Bu tertip niyet edilerek 3-5-7-11 veya 21 gün okunursa,bir kimsenin kalbini istedigin yöne çevirmek sevgisini kazanmak mümkündür.Özellikle aileler arası sevgi ve bağlılıklar için daha etkilidir.

   , Yer: Sevgi ve Muhabbet için Dualar

×
×
 • Yeni Oluştur...