Jump to content

Topraklama ve Enerjiyi Akıtma


Sidre
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Bu, her türlü meditasyona başlamadan önce yapılması gereken çok basit bir imgeleme tekniğidir. Tekniğin amacı enerji akışınızı sağlamak, her türlü engeli yok etmek ve meditasyon sırasında "uyuşturucu almış gibi" kendinizden geçmemeniz için sizi fiziksel düzeye sıkıca bağlı tutmaktır.

 

Sırtınız dik ama rahat bir şekilde bir sandalyeye otu­run ya da yerde bağdaş kurun. Gözlerinizi kapayın,10'dan Ve kadar sayarak ağır ağır soluk alıp verin. Derin bir bi­çimde gevşediğinizi hissedene dek bunu sürdürün.

 

Omurganızın en alt kısmına bağlı uzun bir kordonun yere kadar uzandığını, oradan da toprağa girdiğini hayal edin. Dilerseniz bunu, bir ağacın kökünün toprağın altına derin bir biçimde uzanışıolarak da düşünebilirsiniz. Buna "topraklama kordonu" denir.

 

Şimdi, yerin enerjisinin bu kordon vasıtasıyla yukarı doğru (eğer bir sandalyede oturuyorsanız ayak tabanlarınız­dan yukarı doğru) çıktığını, bedeninizin her yanından geçe­rek yukarı akmaya devam ettiğini ve başınızın üstünden dışarıçıktığını imgeleyin. Bu akışın iyice oluştuğunu hisse­dene dek aynı görüntüyü resmetmeyi sürdürün. Şimdi de kozmosun enerjisinin başınızın üstünden içeri girdiğini, tüm bedeninizden, topraklama yapan kordonunuzdan ve ayak­larınızdan geçerek toprağa aktığını imgeleyin. Bu iki akışın farklı yönlere gidişini ve bedeninizde uyumlu olarak birbi­rine karıştığını hissetmeye çalışın.

 

Bu meditasyon sizi vizyonun, önsezinin, fantezinin ve imgelemenin kozmik enerjisiyle, fiziksel düzeyin sabit, mad­di enerjisi arasında dengede tutar... Mutluluğunuzu ve iste­diklerinizi gerçekleştirme gücünüzü artıracak bir dengede...

 

Yaratıcı İmgeleme - Shakti Gavvain

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...