Jump to content

Sımsıcak Bir Şehir Nice


Sidre
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Akdeniz insanlarının sıcak kanlı yapısına sahip Fransa şehri Nice'i tanıyalım.

 

fft20_mf3525163.Jpeg

Fransa’nın 5. Büyük kenti ve Fransız Rivierasının başkenti olma ünvanlarına sahip şehir. Nice. Tüm bunların yanına birde Akdeniz insanlarının sıcak kanlı yapısına sahip olmasını koyunca gözünüze daha da güzel görünecektir. Burada insanlar denizden vazgeçemiyorlar. Bu yüzdendir ki Fransa’nın 2. büyük turizm kenti. Nice-Villefranche Limanı, çok fazla sayıda seyahat gemisine ev sahipliği yapıyor.

 

fft20_mf3525164.Jpeg

Nice’e adımınızı attığınızda ilk olarak şehri tepeden görmelisiniz. Nice Kalesi'ne doğru yol almaya başlayabilirsiniz o halde. İşte karşınızda masmavi bir deniz, yatlar, yelkenliler ve minyatür gibi görünen insanlar ve evler.

 

Promenade%20des%20Anglais.JPG

Kaleden indiğinizde biraz yürüyüp şehri izlemek isterseniz güzel de bir hikayesi olan Promenade des Anglais denilen meşhur İngiliz Yürüyüş Yolu ikinci adresinizi olmalı. Hikayesi ne mi? Şöyle ki; 1822 yılında portakal hasadı kötü gidince işçiler işsizlikle karşı karşıya kalmışlar. Burada bulunan İngilizlerde 6,5 km uzunluğunda bir yürüyüş yolu yaptırarak işçilere iş sağlamış ve sorunu çözmüşler.

 

fft20_mf3525166.Jpeg

Şimdi sıra şehrin olmazsa olmazları ve simgelerinde. İlk durağımız St.Nicholas Ortodoks Katedrali. Soğan şeklinde 6 kubbesi olan bu katedralin, freskleri, ahşap bölümleri ve ikonları da göz dolduracak türden. Burayı biraz gezdikten sonra vakit kaybetmeden şehrin diğer köşelerine de gitmelisiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...