Jump to content

Şifalı Taşların Değerleri...


Renan

Önerilen Mesajlar

TAŞLARIN DEĞERİNİ ANLAMAK

 

Kaşıkçı Elması'nın Bulunuşu

 

1699 yılında İstanbul'un Eğrikapı semtindeki çöplüğü karıştırarak kendine yarayacak bir şeyler araştıran adam yuvarlak bir taş bulur.Belki biraz para kazanırım diye,taşı alıp kaşık imalatçısına gider.Kaşıkçı bu taşa karşılık üç tahta kaşık verir ve alır kuyumcuya götürür.Değerini tam anlayamadığı bu taşı kuyumcuya on akçeye satar.

 

Taşı ucuza satın alan kuyumcu değerini bilemez.Taşlardan iyi anlayan başka bir arkadaşına götürür gösterir.İkinci kuyumcu taşı tanır,az bulunur cinsten değerli bir elmastır.Değer biçilemeyecek pahadaki bu taşı tanıyan kuyumcu,taşı getirenden sus payı ister.Taşı alanın da tanıyanın da cimriliği tutar ve aralarında kavga çıkar.

 

Olay sonunda kuyumcubaşının kulağına gider,ikisini de yanına çağırdıktan sonra taşı görünce birer kese altın karşılığnda bu değerli taşa el koyar.Kuyumcular verilen birer kese altını az bulmuştur.Tartışmalar ve konu ile ilgili dedikodular zamanın sadrazamı, Sadrazam Köprülüzade Fazıl Ahmet Paşa tarafından duyulur.Kuyumcubaşından taşı satın almak ister.Ancak kuyumcubaşı direnir.

 

Bu olay Sultan Dördüncü Murat'a yansır.Sultan Dördüncü Murat Padişah Fermanı (Hattı Hümayunla) Osmanlı Devleti adına taşa el koyar. Kuyumcubaşına da Kapıcıbaşılık ünvanı verir ve bir kese altınla ödüllendirerek gönlünü alır.

 

İşlenen bu taş 48 karatlık dünyaca ünlü bir elmasa dönüşür.Elması ilk satın alan kişinin şerefine "Kaşıkçı Elması" adı verilen bu taş halen Topkapı Sarayında görülebilir.

 

TAŞLARIN ENERJİSİ NASIL OLUR?

Günümüzde birçok taş fiziksel ve zihinsel hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Taşlar tedavi yöntemi olarak kullanılmanın dışında zihinsel yetenekleri geliştirmek, ruhsal gelişime yardımcı olmak, pozitif enerjileri çekmek ve sezgileri güçlendirmek gibi birçok amaçla da kullanılmaktadır. Her taşın ayrı bir koruyucu veya iyileştirici özelliği vardır ve istenen konularda bu taşlar takı olarak takılarak, evde bulundurularak yâda sürekli üzerinde taşınarak kullanılırlar. Doğal taşlar milyonlarca süren bir zaman diliminde meydana gelirler. Oluşumları süresinde birçok doğal enerji üzerlerine alırlar. Taşların üzerinde birikmiş olan bu enerjiler taşları kendi enerji alanına alan insanlar üzerinde önemli pozitif etkiler oluşturur.

 

Taşların yaptığı bu olumlu etkiler bilimsel olarak tam ispatlanamamıştır. Ancak ben denedim gerçekten işe yarıyor diyen birçok insanın bulunması günümüzde batı dünyasının doğal taşlara olan ilgisini arttırmıştır. Doğal taşlar ayrıca şans getirmesi amacıyla da kullanılmaktadır. Taşların iyi şansı üzerinde topladığı benzer titreşimlerin birbirini çektiği ilkesine göre doğrudur. Pozitif doğal enerjileri üzerinde taşıyan bir taş aynı şekilde pozitif enerjileri kendisine daha doğrusu kendisini evinde yâda üzerinde taşıyan insanlara çekecektir. Doğal taşlar birçok hastalığa iyi gelmektedir. Sahip olduğu enerji alanının güçlü olması ve kişinin kendi enerji alanını etkilemesi taşların kişideki zaman içinde depolanmış, strese ve çeşitli hastalıklara yol açan enerjiyi dengelemesini sağlamaktadır.

 

Hastalıklar vücuttaki enerji dengesizliklerinden oluşmaktadır. Enerji alanı dengeye kavuştukça kişi canlanır ve kendisini çok daha iyi hisseder. Bilimsel anlamda taşların bu etkisi ispat edilmemiş olsa da birçok kişi deneyimlerinden taşların iyileştirici etki yaptığını kabul etmektedir. Sizde sağlık sorununuza iyi gelen bir taşı üzerinizde veya yaşadığınız ortamda bulundurarak doğal taşların şifa verici etkisinden faydalanabilirsiniz. Ancak taşlarla tedavi alternatif tıp alanının içindedir ve tıbbi tedaviye destek olmaktadır.

 

İlk olarak yaklaşık olarak M.Ö.4000 yıl kadar önce Sümerler tarafından sihirli taşlar olarak kabul edilen kristal, mineral ve süs taşları, kısaca doğal değerli taşlar, tüm insanlık tarihi boyunca taşıdıkları enerji ve gösterişleriyle ilgi odağı olmuşlardır. Takı, terapi ve burç taşı olarak kullanıldıkları ve sahipleri ile birlikte mezarlara konuldukları, yeryüzünün çeşitli kıtalarında yaşamış pek çok kültüre ait antik araştırmalar sırasında tespit edilmiştir. Özellikle güzellikleri, nadirlikleri, dayanıklı olmaları ve hem kullananı, hem de çevresindekileri etkilemeleri nedeniyle süs taşları, yeryüzü tarihindeki tüm ileri kültürlerde yaygın olarak kullanılmıştır.

 

Örneği eski Mısır’da kral ve rahipler için kullanımları kaçınılmazdı. Çeşitli kültürlere ait zengin hazinelerde de değerli taşların bulunmuştur.. Ayrıca taht, taç, asa, kostüm ve tespihler de zümrüt, safir, yakut, elmas ve diğer süs taşları ile süslenmekteydi.

 

Günümüzde de süs taşlarına çok büyük önem verilmektedir. Süs taşları dünyaca ünlü sanatçıların tasarımlarındaki en temel unsurdur. Günümüzde Afrika, Amerika ve Avusturalya yerlilerinden devlet başkanlarına kadar herkes değerli taşlara ilgi duymakta, onları tanımakta, takılarında veya kişisel eşyalarında kullanmaktadır. Pek çok kişi değerli taşları sürekli olarak üzerinde veya yaşam ortamında bulundurmaktadır.

 

Şifa veren,enerji dağıtan bu taşları ister üzerimizde takı olarak, isterseniz de evinizde süs eşyası olarak kullanın ama aşırıya kaçıp da bu taşlardan tıpdan bekleyeceğiniz şifaları beklemeyin.Önce doktor sonra da bu taşlar destekleyici olarak size yardım eder.Derdi de şifayıda veren Allah’tır. Fazla aşırıya kaçmadan üzerinde bulunduracağınız bir kolye,küpe,yüzük veya evinizde,ofisinizde bulunduracağın taşlardan yapılmış objeler size enerji sağlayacak hayatınıza renk katacaktır.Size vereceği pozitif enerjilerle stresi ve yorgunluğunuzu alacak,çevrenize karşı daha yumuşak olacak asabiliğinizin kaybolmasıyla insanlarla olan ilişkilerinizde olumlu yönde gelişecektir.Böylece işinizde de daha başarılı olacaksınız.Arkadaşlarınız arasında ki popülerliğiniz artacak aranılan bir kişi olacaksınız.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...