Jump to content

Supracor Tedavisinin Uygulandığı Kişiler...


Renan
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Supracor tedavisi 40 yaş üzerindeki kişilere uygulanır. 40 yaş üzeri uzağı normal olan, yani uzağı gözlüksüz olarak net görebilen fakat yakını görme sorunu yaşayan kişilere uygulanan bir tedavidir.Bu tedavide ön ölçümler yapılır. Kornea kalınlığı, korneanın çapı gibi bazı kriterlerin tedaviye uygun olması gerekir. Ancak hastaların büyük bir çoğunluğunda bu uygulama yapılabilir durumdadır.

 

Ayrıca uzakta hipermetrobu olan, yani uzakta hipermetrop gözlük ya da kontak lens kullanan ama 40 yaştan sonra bir de yakın gözlük kullanmaya başlayan kişilere de supracor tedavisi uygulanmaktadır. Bu tedavide uzak hipermetrobu ile yakın sorunu aynı seansta, aynı anda çözülür.

 

Supracor kimlere yapılmaz?

 

Bu tedavinin yapılamadığı bir tek grup vardır. Uzakta miyobu olan kişilere 40 yaş sonrası lazer tedavisi yapıldığı takdirde, yakın gözlük kullanmaya başlamaktadırlar. Yani hala uzak miyop ile yakın hipermetrop birlikte ve aynı anda çözülememektedir.

 

Uzakta miyobu olan ve lazer tedavisi ile uzağı görmeye başlayan ancak yakın okuma gözlüğü kullanan kişilere de 1 yıl sonra supracor tedavisi uygulanarak, bu sorunları çözülebilmektedir. Sonuç olarak aynı seansta olmasa da tedavi yapılabilmektedir.

 

Aynı anda uzak miyopla yakın hipermetrop yapılamasa da, bunun dışında uzak sıfır olan ve yakın sorunu olanlara, uzak hipermetrop ve yakın hipermetrobu olanlara aynı seansta tedavi yapılabilmektedir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...