Jump to content

Ses Kısıklığı ve Öksürüğe Dikkat!..


Renan
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Kanseri, normal kurallar dışında diğer organların aleyhine büyüyen ve çoğalan hücreler olarak tanımlayan uzmanlar, hastalık belirtileri konusunda vatandaşları uyardı.

Bursa Ali Osman Sönmez Onkoloji Hastanesi'nden yapılan açıklamada, kanserin nedenleri ve belirtileri konusunda bilgiler verildi. Kanserin, vücudun tüm doku ve organlarını tutabildiğine işaret edilen açıklamada, "Geliştikleri yerde sınırlı kalan kitlelere iyi huylu tümör, yayılıp çevre dokuları işgal eden ve diğer organlarda tekrar tümör odakları oluşturan kitlelere kötü huylu tümör veya kanser denir." ifadeleri yer aldı.

 

Açıklamada kanserin nedenleri olarak, sigara kullanımı, uzun süre güneş altında kalma, aşırı dozda röntgen ışınına maruz kalma, bazı kimyasal maddeler (katran, benzin, boya maddeleri, asbest, bazı kozmetikler, hormonlar ve deterjanlar), bazı virüsler, hava kirliliği, radyasyona maruz kalma, kötü beslenme alışkanlığı gibi nedenler sıralandı.

 

Uzun süreli ses kısıklığı ve öksürüğün kanser belirtisi olabileceğinin vurgulandığı açıklamaya göre, hastalığın diğer belirtileri ise şunlar: "Rahim veya makattan gelen anormal kanama veya akıntı, memeden veya vücudun her hangi bir yerinde ortaya çıkan şişlik ve sertlik, iyileşmeyen yaralar, uzun süreli ses kısıklığı ve öksürük, yutma güçlüğü ve hazımsızlık, ben ve siğillerde meydana gelen büyüme, kanama renk değişikliği."

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...