Jump to content

Estetik Diş Hekimliği Uygulamaları Kimleri Kapsar?..


Renan
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Estetik diş hekimliği uygulamalarından, genel olarak her yaş grubunda yararlanmak mümkündür. Ancak çocuklarda yapılacak uygulamalar sınırlıdır. Buna rağmen onlarda da estetiği düzeltici uygulamalar yapılabilir.

 

Örneğin diş taşlarının temizlenmesi, ön bölgelerde diş renginde dolgular kullanılması gibi basit yöntemler çocuklarda da kullanılabilmektedir.

 

Fakat diş beyazlatma gibi işlemler için büyüme çağının bitmesini beklemek gerekir. Keza gummy smile vakalarında, diş etlerinin düzeltilmesi için ya da lamine uygulamaları veya kron köprü yani dişlerin kaplamalarını gerektiren durumlar olduğu zaman da çocukların büyüme çağını bitirmelerini beklemekte fayda vardır.

 

Dişlerdeki çapraşıklıkların ya da iskeletsel olarak çenelerin birbirleriyle olan ilişkisindeki bozuklukların giderilmesinde erken müdahale, yani tedavinin çocuklukta başlaması önemlidir. Çünkü büyüme gelişme çağında ortodontik tedavi daha hızlı sonuçlar verir. Ancak günümüzde erişkinlerde de ortodontik tedavi uygulanabilmektedir.

 

Estetik diş hekimliğinde, yaş sınırı olarak büyüme çağındaki çocuklar hariç, büyük çoğunluğa ve ileri yaşlardaki kişilere estetik uygulamalar yapılabilmektedir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...