Jump to content

Hamilikte Dolgu Yaptırmak Doğru mudur?..


Renan
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Hamileliğin ilk 3 ayında ve son 3 ayında, dişlerle ilgili çok komplike tedavilerin yapılması tercih edilmez. Anestezi yapılmadan yapılabilecek basit işlemler ise, rahatlıkla uygulanabilir. Kullanılan kimyasal dolguların bile herhangi bir zararı yoktur.

 

Ama eğer dolgu anestezi olmadan yapılamayacak bir dolguysa, mutlaka ikinci 3 aylık dönemde, yani 4 ila 7 ay arasında yapılmalıdır. Bunun nedeni ise, sadece kullanılacak anestezik solüsyondur.

 

Hamilelik döneminde tedavi yapılmaz düşüncesiyle anne adayları acı çekseler bile tedavi yaptırmamayı tercih ederler. Diş ağrısı, kullanılan solüsyondan daha zararlıdır. Çünkü diş ağrıdığı zaman vücuda yayılan adrenalin ve diğer zararlı maddeler, anesteziden kullanılan solüsyondan daha tehlikelidir.

 

Bu yüzden hamile kadınlar, ağrıları olduğunda, acil diş sorunları olduğunda hangi dönem olursa olsun, mutlaka tedavi edilmelidirler. Kadın doğum doktorlarının önerileri de bu doğrultudadır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...