Jump to content

Yetişkinlerde Ortodontik Tedavi Gerektiren Durumlar...


Renan
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Yetişkinlerde ortodontik tedaviler, günümüzde oldukça yaygınlaşan bir uygulamadır. Özellikle iskeletsel sorunları, yani alt ya da üst çenenin büyüklük ya da küçüklük sorunlarını ya da çenede asimetri bulunması gibi sorunları küçük yaşta çözümlememiş olan yetişkinlerde, özellikle cerrahi tedavi yapılır. Yanı sıra yetişkinlerin diş çapraşıklıkları da sıklıkla tedavi edilebilmektedir.

 

Çocuklardan farklı olarak yetişkinlerde uygulanan bazı tedaviler vardır. Örneğin, diş çekilen bölgedeki diğer dişlerin eğilmesi durumunda, protez yapılmadan önce bu dişlerin yeniden dikleştirilmesi gerekir. Bir köprünün ayaklarındaki sağlamlık böyle sağlanabilir.

 

Yetişkinlerde, diş etlerinde periodontal sorunlar denilen bazı sorunlar meydana gelmektedir. Kemik erimelerine bağlı olarak dişler birbirlerinden ayrıldıkları için, bu aralıkların ortodonti ile kapatılması mümkündür.

 

Bir diğer konu ise, yetişkinlerde özellikle 30 yaşından sonra çok sık rastlanan çene eklemi sorunlarıdır. Bunlarla ilgili uygulanan apareyler ve sabit tedaviler çok başarılı sonuçlar vermektedir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...