Jump to content

AKP’li Bekir Bozdağ’a Yumruklu Saldırı!


frezya

Önerilen Mesajlar

Ağustos 16, 2013 |

 

facebook-share.png

 

 

 

[h=2]Hacı Bektaş-ı Veli törenlerinde Bekir Bozdağ saldırıya uğradı.[/h] bozda%C4%9F-1.jpgNevşehir’in Hacıbektaş ilçesinde düzenlenen “50. Ulusal 24. Uluslararası Hacı Bektaş-ı Veli Anma Kültür ve Sanat Etkinlikleri”ne katılan Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, konuşması sırasında protesto edildi. Bozdağ kürsüden indikten sonra da bir anda ortalık karıştı. Bir şahıs Bozdağ’a saldırmak istedi. Korumalar araya girdi.

[h=2]İŞTE O ANLAR – VİDEO

[/h] bozda%C4%9F-video.jpg

Bozdağ’ın açıklamaları:

“Hacıbektaş’ı Veli’yi anlama etkinlikleri bizim onu daha iyi anlamamıza ve onun asırları delerek bugünlere yansıyan aydınlığında yürümemize büyük katkı sağlayacaktır

Alevi Bektaşi kültürü Orta Asya’dan Anadolu’ya süzülüp gelen eşsiz zenginliklerimizden biridir. Bütün yaratılanlara da sevgiyle, merhametle davranmak Anadolumuzdan Balkanlar’a uzanan hoşgörü iklimine önemli katkılar sağlamıştır. Bu yolda öfke ayrılık-gayrılık, senlik-benlik kavgası yoktur. Birlik beraberlik vardır.”

BOZDA%C4%9E-banner.jpg

KONUŞMA SONRASI ARBEDE

Pek çok Hacı Bektaş-ı Veli dostlarının taleplerini hayata geçirmek konusunda Sayın Başbakanımızın talimatıyla bir çalışma başladı. Önümüzdeki günlerde adımlarımızı kamuoyumuzla paylaşacağız.

Bozdağ, bu sözlerinin ardından kürsüden inip oturacağı yere doğru ilerlerken arbede yaşandı. Korumalar, Bozdağ’a yumrukla saldırmak isteyen bir kişiyi etkisiz hale getirdi. Bozdağ, CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun konuşmasının bitmesinin ardından tören alanından ayrıldı. Bozdağ, tören alanından ayrılırken de polisler yoğun güvenlik önlemi aldı.

GÖĞSÜNDEN VE SURATINDAN DARBE ALDI

Hurriyet.com.tr’ye konuşan yetkililer, kürsüden indiği sırada Hüseyin Satı isimli kişi tarafından yumruklu saldırıya uğrayan Bozdağ’ın suratına ve göğsüne darbe aldığını belirttiler. Korumaların saldırıdan sonra müdahale ettiği açıklanırken Bekir Bozdağ’ın saldırgandan şikayeti olacağı ifade edildi.

git-banner.jpg

KİMLİĞİ BELLİ OLDU

Bekir Bozdağ’a, saldıran şahsın Hüseyin Satı isimle eski bir Pazarcık Belediyesi çalışanı olduğu ortaya çıktı. Pazarcık Belediye Başkanı Kamil Dalkara, “Hüseyin Satı, psikolojik sorunları olduğu için 7 Ağustos itibariyle işten çıkarıldı” dedi.

CHP’li Başkan Dalkara, şunları söyledi:

“Belediyemizde fotoğrafçı olarak çalışıyordu. Ama herkese kendisini basın mensubu olarak tanıyordu fakat basın mensubu değildi sadece fotoğrafçıydı. Çok eğitimsiz bir kişiydi. Sürekli sosyal medya hesabı üzerinden hükümeti eleştiren paylaşımlarda bulunup insanlarla tartışan bir kişiydi. Sosyal medyada ki paylaşımlarından rahatsız oluyorduk ve bunun için defalarca uyarılarda bulunduk. Psikolojik sorunları vardı ve bu yüzden 7 Ağustos tarihiyle işine son verildi. Yoksul bir ailenin çocuğu, hayatta hiç başarılı olamamış bir kişi. Çabalamasına rağmen bir yere gelememiş ve hayalperest olarak sürekli kendini başka kimliklerle insanlara tanıtıyordu.”

KILIÇDAROĞLU: “İNCİNSEN DE İNCİTME”

Bekir Bozdağ’ın ardından kürsüye çıkan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise şöyle konuştu:

Sayın başkanımız Hacı Bektaş-ı Veli’nin bir sözünü asmış, “İncinsen de incitme” diyor. Kimseyi incitmeyelim. Sevgiyi, hoşgörüyü bu topraklara getirenler ‘Yunus Emre’lerdir ‘Mevlana’lardır. ‘Hacı Bektaş-ı Veli’lerdir. Burada insan sevgisi insanların yüreklerindedir. Hacı Bektaş-ı Veli’nin bu sözünü sakın unutmayalım: “İncinsen de incitmeyin. Hacı Bektaşı Veli’nin mekanında öfke yoktur sevgi vardır.

AKP’li Bekir Bozdağ’a yumruklu saldırı! | Sözcü Gazetesi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...