Jump to content

Celcelutiye Hakkında


yakamosa1

Önerilen Mesajlar

Sevgili forumdaşlar kaynağının vahiy olduğu öne sürülen ve hz Ali efendimize dayandırılan süryanice ve arapça yada birkısmıyla ibranice olduğu söylenen bir celcelutiye kasidesi var.

bu kasideyi vird haline getiren yada bilgisi olan varsa bu başlık altında tartışılmasını sağlamak amacındayım.

Bu kaside niçin okunur?

Bediüzzaman hazretleri kebir cevşene bu kasidenin bir kısmını koymuş,

Bu bir kasem midir?

Bütünüyle kaç beyitten oluşur?

Neden bediüzzaman hazretleri birkısmını çıkarmıştır?

Celcelutiyeyle ilgili bir pdf indireceğim buraya oradan bazı bilgileri aktaracağım kısmet olursa tabi.

Cevşendeki tertip üzere okunması zarasız diye biliyorum

Diğer türlüsü ise,yani tam celcelutiye bazı cinni olaylara kapı açıyormuş.

Bir hadim istendiğinden söz ediyormuş.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben birçok şey okuyorum hangisiyle kabul oluyor etkili oluyor fikrim yok açıkçası, Allah bilir.

sizin celcelutiyeyle ilgili bir tecrübeniz var mı?

Said Nursi Hz. bir yakınıma sıkıntılı bir durumdayken okumasını tavsiye etmiş yakaza halinde.Daha doğrusu kendi talebesi zaten bu şahıs..

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben bir defa okudum youtube da hatim şeklinde var,oradan okudum.cevşen okuma geleneğim yok.bende küçük bir cevşen var sanırım onda da bu bölüm yok.

 

yani sonra okumayı bıraktın mı?bazı nur talebeleri hafta bir okuma kafi diyor.peki okumayı bıraktıysanız neden bıraktınız?

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Benzer Konular

  • Fotoğraf ile Kendinize Aşık Etmek İçin Havvas hakkında herşey

   Size gönülden bağlanmasını istediginiz kişinin fotoğrafını masanızın üzerine koyun, aşagıdaki duayı (77 defa) okuyup fotoğrafa üfleyin.   Not1: Fotoğraf yerine, size aşık olmasını istediğiniz kimsenin az miktarda saç teli yada herhangi bir eşyasından küçük bir parça da olabilir. "Bismillahirrahmanirrahim. Yuhibbunehüm kehebbüllezine amenü eşeddi hubbullahü ve cealeş şemse zıyaen vel kamere nüren Vallahi Alim-i bizatis sudür."   Daha sonra "Ya Rabbim senin hakkın için, karşımda (fotoğ

   , Yer: Havas & Hüddam

  • Berhetiye Hakkında Kapsamlı Bilgiler

   .......kasemi berhetıye....... cok tehlıkelı bır davettır davet asla suffi degıl ulvıdır yanlız konuyu açmamdakı gaye sadece bılgı edınmenız ve örnek vermek asla tesfık ve örnek teskıl etmek degıldır uyarımı yapayım ve konuya devam edelım   Bir Kimse Şartları Üzere Berhetiyye Davetini Okusa O saatte 28 Ulvi Melaikesi Ve 28 Süfli Cinler Hazır Olup Senin Emrine Ferman Olurlar. Ve Eğer Hayır Veya Şer Her İstediğini YErine Getirirler. Amma 10.000 Kere Berhetiyye Azimetini Okumak Lazımdır ki: Er

   , Yer: Havas & Hüddam

  • Esmai’l Erbain Duası Hakkında Muhakkak Okuyun Ne Kadar Önemli...

   Esmai’l Erbain Duası   Esmai’l Erbain Duası Bismillahirrahmanirrahiym 1 – Sübhaneke la ilahe illa ente ya rabbe külli şey’in ve varisehu ve razikahu ve rahımeh 2 – Ya ilahel alihetir refiy’ı celalüh 3 – Ya allahül mahmudü fi külli fialih 4 – Ya rahmane külli şey’in ve rahımeh   5 – Ya hayyü hıyne la hayye fi deymumiyyeti mülkihi ve bekaih 6 – Ya kayyumu fe la yefutü şey’ün min ılmih 7 – Ya vahıdül bakıy evvelü külli şey’in ve ahıruh 8 – Ya daimü bi la fenain ve la zevale li mülkihi v

   , Yer: Havas & Hüddam

  • İnna Fetahna Leke Fetham Mübina Hakkında

   s.a. Bana yardımcı olabilir misiniz. Bir yerde Fetih suresinin ilk ayeti olan İnna fetahna leke fetham mübina'nın 6666 kez okunmasi sonucu dileklerin kabul olacağını duydum. Bu ayeti abdestsiz okumak yanlış mıdır. Bir de bu ayet kaç kere okunmalı. Doğrusunu bilen yazar mı.

   , Yer: Havas & Hüddam Soru ve Yardım

  • Soru: Mavi 'Macır Kremi' Hakkında Bilgisi Olan Var mı ?

   Hani şu macır kremi dediğimiz mavi küçük kutuda kremler var ya arkadaşlar bilirsiniz.Onun içinde domuz yağı vb bişey var mı biliyomusunuz? Genelde bebekler pişik olunca sürerler,ama bu aralar kime bişey olsa ondan sürüldüğünü görüyorum kuaförde maşa koluma düştü bana da sürdüler sonrada böyle böyle domuz yağı varmış dediler sürdükten sonra içime bi kurt düştü bilen var mı acaba ?

   , Yer: Sorular

×
×
 • Yeni Oluştur...