Jump to content

Cildinizi Mahveden Gıdalar...


Renan

Önerilen Mesajlar

İşlenmiş gıdalar

 

Bütün işlenmiş yiyecekler genellikle eklenmiş tuz içerirler ve tuz, hücrelerinizin içindeki suyu emerek cildinizi kurutur ve bu da cildinizde reaksiyon oluşmasına neden olur. Mümkün olduğunca taze gıdalar tüketmeye özen gösterin ve işlenmiş gıda alırken içindeki tuz ve şeker oranlarına dikkat edin.

 

Süt

 

İçine şeker eklenmemiş olsa bile süt ürünleri (yoğurt hariç) ciltte reaksiyona sebep olurlar. Çünkü süt ürünleri yüksek oranda asidiktirler ve doğal hormonlar açısından da zengindirler.

 

Eğer süt ürünlerini sık tüketiyorsanız ve cildinizde akne problemi varsa, 1 hafta boyunca süt ürünü tüketmemeye çalışın. Eğer akne probleminiz düzeliyorsa aknelerin nedeninin süt ürünleri olduğunu anlarsınız.

 

Alkol

 

Alkol, teknik olarak gıda olmasa da ciltte problem oluşturur. Cildinizi kurutur bu da aknelere, kırışıklıklara, donukluğa ve daha pek çok şeye neden olur.

 

Şeker

 

Şeker, cildinizdeki kolajen oranını büyük ölçüde düşürür. Kolajen, cildin esnekliği ve pürüzsüzlüğü için son derece önemlidir. Yüksek oranda asidik olduğu için de iltihaplanmaya, yangıya neden olur ve bunun sonucunda akne oluşur.

 

İşlenmiş tahıl

 

Tıpkı şeker gibi işlenmiş tahıllar da kan şekerinde yükselmeye neden olurlar. İşlenmiş ekmek ve un tükettiğiniz zaman bir süre bunları tüketmeye ara vermeniz cilt sağlığı açısından gereklidir.İşlenmiş yağ

 

Soslarda, enerji barlarda, kurabiyelerde, şekerlerde, cipslerde ve pek çok başka gıdada bulunan işlenmiş yağlar son derece sağlıksızdırlar. Gözeneklerin tıkanmalarına ve sivilcelenmeye neden olurlar. Pişmiş yağlardan uzak durmak önemlidir.Fast food

 

Bu, herkesin bildiği gibi cildinizi mahveden yiyecekler grubunun başıdır. İçlerinde bulunan trans yağlar, işlenmiş yağlar, hormonlu etler, gıda boyaları, kimyasallar, tuz, şeker ve daha pek çok şey siz ve cildiniz için zararlıdır. Gözeneklerinizi tıkarlar, cildinizi susuz bırakırlar, akne ve kırışıklıklara neden olurlar.

 

Sağlıklı beslenerek ve mümkün olduğunca doğal ürünler kullanarak çok daha güzel ve parlak bir cilde sahip olabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...