Jump to content

İhvan'ın Bu Fotoğrafı Twitter'ı Salladı!


BlueCape

Önerilen Mesajlar

 

 

Mısır'da yaşanan katliama tepkiler çığ gibi büyüyor. İnsanlar Twitter'dan ve Facebook'dan tepki koyarken bir yandan da dünyaya seslerini duyurmaya çalışıyorlar.

 

Mısır ordusunun yaptığı katliamda ölenlerin sayısı resmi olmayan rakamlara göre 1000'e yaklaştı. Binlerce yaralının olduğu bu olaylarda İhvan'ın şiddetten uzak bir direniş gerçekleştirmesi darbeye karşı kazanılacak bir zafer olarak niteleniyor.

 

Twitter'da İhvan ve Mısır'daki olaylarla ilgili paylaşılan bazı twitler şöyle:

 

ERKAN A. ‏@.........

ABD'de darbe olsa ve bu zulüm yaşansa demokratlar bile çoktan silahlanıp sokaklara dalmıştı. İhvan sağduyu destanı yazıyor.

 

ismail kılıçarslan ‏@........

Mesele net: İhvan'ın kazanmasından korkuyorlar. Çünkü İhvan kazanırsa insanlık kazanacak

 

Sümeyra Keleş Yerkel ‏@.......

İhvan kiliseleri yakıyor iddialarına cevap: Askerler kiliseyi yakmasın diye insandan barikat kuruyorlar.

Cengiz Alğan ‏@.........

Mısır'da artık İhvan'la ordu arasında degil, insanlıkla barbarlık arasında mücadele var. Safınızı iyi seçiniz.

 

Elif Sifil ‏@.......

Çocuklarını şehit veren İhvan liderlerinin daha on binlerce çocuğu var. ŞehidlerCennete MüslümanlarTaksime

 

Murat Keçeciler ‏@.......

İhvan haklılığının verdiği duruşla geri adım atmıyor sisi devrilirse İsrail güvenliğim tehdit ediliyor diyerek Mısır'a girer

 

ÖLDÜRSENİZ DE ŞİDDETE BULAŞMAYACAĞIZ!

 

Sosyal medyada tepkilerin yanında bir çok fotoğraf da paylaşılıyor. Bu fotoğraflardan bir tanesi ise adeta İhvan'ın Mısır ordusu karşısındaki duruşunu sembolize ediyor. İşte ilk olarak KanalTürk Haber Müdürü Erkan Akkuş'un paylaştığı ve sosyal medyada paylaşım rekoru kıran o fotoğraf:

 

 

Hiçbir şey İhvanın duruşunu bu fotoğraftan daha iyi anlatamazdı..

 

''Öldürsenizde şiddete bulaşmayacağız''

 

Kaynak : Öldürseniz de Şiddete Bulaşmayacağız

muslumankardesler.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1170786_629850027047335_506760003_n.jpg

[h=5]sherlock dizisinin ünlü ingiliz oyuncusu Benedict Cumberbatch,fotoğrafını çekmek isteyen muhabirlere üzerinde “Gidin Mısır’da fotoğraf çekin ve dünyaya önemli bir şey gösterin” yazan kağıtla yüzünü kapatarak poz verdi.[/h]Yabancilar bile anladida bizim müslüman görünümlüler hala fotosentez yapiyorlar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ABD 'nin Cumhuriyetçi Parti Arizona Senatörü John McCain , "Asıl çıkarlarımız değerlerimizin korunmasındadır'' diyerek, ABD 'nin Mısır'a yaptığı askeri ve ekonomik yardımın kesilmesi gerektiğini söyledi.

 

Amerikan kanalı CNN'e Mısır 'daki gelişmelerle ilgili Amerika'nın tutumunu yorumlayan McCain, ABD'nin Mısır ordusuna yardım yapma gerekçesinin bölgedeki Amerikan çıkarlarının korunmasıyla ilgisi yönünde sorulan soruya, ''Asıl çıkarlarımız değerlerimizin korunmasındadır'' karşılığını verdi.

 

Sunucu Candy Crowly'nin Ulusa Sesleniş isimli programına seçim bölgesi Arizona'dan katılan Cumhuriyetçi Senatör, ''2009'dan bu yana bölgede Amerikan nefreti en yüksek seviyesine ulaştı'' yorumunu yaparak Obama yönetiminin Ortadoğu politikalarındaki hatalarına vurgu yaptı. Senatör McCain, Amerika'dan beklediği desteği bulamayan Mısır ordusunun da Amerikan nefretini bizzat yaydığını iddia etti.

 

Canlı yayında, Amerikan yardımlarının sebeplerinden birinin İsrail'in bölgede savunmasız kalmaması kaygısının gerekçesine mi dayandığının sorulması üzerine, ABD'li senatör, İsrail'e karşı bölgede bir tehdidin var olduğunu ancak İsrrail'in kendini savunabilecek güçte olduğunu kaydetti.

 

YARDIM HEMEN DURMALI

''Başta Mısır ordusuna şans vermek istedim'' diyen McCain, ordunun halk üzerinde uyguladığı sert baskılardan sonra yardımın kesilmesinin daha doğru olduğunu düşündüğünü ifade etti.

Mısır ordusunun Adeviyye meydanındaki Mursi taraftarlarına şiddet kullanmaya başlamasından sonraki dönemde, Obama tarafından Mısır'da gözlem yapmak üzere görevlendirilen McCain, ''Generaller üzerine uygulayabileceğimiz başka bir çok etki yöntemi var ve biz bunların hiçbirini yapmıyoruz, değerlerimizle hareket etmiyoruz'' sözlerine de yer verdi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...