Jump to content

Cinlerle Evlenmek Mümkün Mü?


Guest Se'nik

Önerilen Mesajlar

Cinlerle evlenmek mümkün değildir fakat cinlerin insanlara musallat olması ve bir nevcinlerinserri-1.gifi tecavüz etmesi mümkündür. Cinlerin aynen insanlar gibi erkeklik ve dişiliklerinin bulunduğu ve kendi aralarında aile hayatlarının olduğu bilinen bir gerçektir.

Halüsinasyon şeklinde beyni hasta olan kişiye görünen cin, hastanın kendisiyle evli olduğu kanaatini verebilir. O hastaya açık saçık bir insan suretinde görünüp, onun şehvetini arttırabilir ve ona izdivaç hayali gösterebilir. Aynen rüyalarda olduğu gibi kişi cünûp olabilir, boşalabilir. Cin burada manyetik olarak o kişinin beynini uyarmakta, beynindeki şehvet merkezine akım göndermektedir. Beyni hasta kişi bu hayalî olayı, hakikî zanneder ve her tarafa "ben cinle evliyim" diye ilân yapar. Hayal ile hakikat birbirine karışmış olur.

İnsana musallat olup, böylesine görüntüler gösteren cin, kendi âlemindeki çocuklarını o insandan oldu diye telkin ederse, bu kişi de cinlerden çocukları olduğunu savunur. Halbuki maddî âlemde böyle bir şey yoktur, bu sadece bir görüntüden ibarettir. Cinle temas kurduğunu söyleyen kişi, bunun bir görüntü olduğunu idrak edemez. Normal insanların rüyada boşalmaları gibi, kişi burada inzal olur. Böyle bir olayı başkalarına söyledi mi, ya "deli, aklını oynatmış" diye psikiyatri kliniğine gönderilir ya da karşısında bu olayı gerçek zannedenler tarafından inanılır. Nitekim toplumda erkek olsun kadın olsun kendisinin bir cinle evli olduğunu iddia eden insanlar mevcuttur. Bunların durumu yukarıda anlatıldığı gibidir.

"Oralarda gözlerini yalnız eşlerine çevirmiş dilberler var ki, bunlardan önce onlara ne insan ne de cin dokunmuştur. "55/56

Ayetinde ise birinci ihtimale göre cinlerden de hurilerin olacağı ve bu hurilere daha önce başka bir cinin dokunmamış olacağı bildirilmekte. İkinci ihtimale göre ise hurilerin insan ve cin tasallutuna (yukarıda anlatıldığı şekilde)uğramamış olduğu bildirilmiştir. (en doğrusunu Allah bilir)

 

ALINTIDIR

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

cinlerle evlilikten bahsedilir

bir nesnyle ilişki mümkünse evlilikte mümküdür

cinler aynı zamanda maddelerede fiziksel kuvvet uygulayabilirler

sadece görüntüden veya enerjiden ibarettir gibi ifadeler yetersiz kalır

 

hz. süleyman zamanında cinlerin ağır işlerde çalıştırılmalarıda bunun kanıtıdır ....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...