Jump to content

Göz Altı Morlukları...


Renan
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

İş yoğunluğu sebebi ile birçok sağlık sorunu oluşabilmektedir. Bunlardan biriside göz altı torbalarının şişmesi ile ilgili olan hastalıktır. Bu hastalık genel olarak yoğun çalışma ortamından kaynaklı stres ve yorgunluktan dolayı olmaktadır. Buda insanların sıklıkla karşılaşabileceği bir hastalıktır. Bunun yanı sıra televizyon ve bilgisayarlarda normalden uzun zaman geçirmekte bu hastalığı tetikleyebilmektedir.

 

Bu hastalığın olmasını sağlayan faktör ise göz altındaki yağ keselerinin sertleşmesidir. Genç yaşlarda pek fazla gözükmeyen bu hastalığı orta yaşa girerken daha çok görürünüz. Gençken enerjimiz daha fazla olduğu için stres ve yorgunlukta daha az olur. Orta yaşa geldiğimizde ise yorgunluk ve stresten ciddi anlamda etkilenebiliriz.

 

Bu hastalığın tedavisi içinde pek çok yöntem bulunmaktadır. Evde yapabileceğiniz ve gayet kolay olan yöntemlerin başında buz tedavisi bulunmaktadır. Buz şişkinliği aldığı için bu tarz durumlarda kullanılabilir. Göz çevrenize buz ile maske yaparak belli bir süre bekleyerek şişliği engelleyebilirsiniz. Eğer sıkıntı genetik ise bu konuda uzman hekimlere başvurmak gerekmektedir.

 

Vücudun yeterince dinlenememesinden kaynaklı olan hastalıklardan biriside göz altı morluklarıdır. Genel olarak uykusuz kaldığımız yâda çok fazla içki tükettiğimizde meydana gelecek bu hastalık aynı zamanda genetik olarak da bünyemizde olabilir. Aynı zamanda yaşlanma ile birlikte bu hastalığın görülme oranı giderek artmaktadır. Kısacası hastalık genel olarak vücudun enerjisinin giderek azalmasıdır.

 

Genel olarak yorgunluk yüzünden olan morlukların tedavisi iyi bir şekilde dinlenmek ve sağlıklı bir şekilde beslenmektedir. Bayanlar bu yorgunluk belirtisini makyaj ile kapatabilirken, erkekler gözlük kullanabilirler. Göz altı morlukları tedavisi için kullanılan en iyi yöntemler arasında sigara içmemek, yatarken göze nemlendirici sürmek, soğuk salatalık, patates yâda buz tedavisi uygulanabilir. Bu konuda çok fazla rahatsızlık olursa da doktora gözükmekte fayda vardır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

  • Benzer Konular

    • Elveda Göz Altı Şişlikleri Ve Morlukları

      Gözlerin baş düşmanları arasında güneş ışınları, solaryum, uykusuzluk, fazla miktarda ışığa maruz kalmak, beyinsel ve fiziksel yorgunluklar gelir. Göz çevresinin başlıca düşmanları ise, güneş ışınları ve spot gibi kuvvetli ışıklardır. Göz çevresinin derisi bunlar sayesinde kurur ve yapısı incelir. Böylece çeşitli sorunlar ortaya çıkar.   Doğal eczaneden faydalanın Göz çevresindeki şişlikler ve morluklar için evde var olan malzemeleri kullanabilirsiniz. Örneğin yeşil çay içildiğinde ya d

      , Yer: Sağlık Haberleri

×
×
  • Yeni Oluştur...