Jump to content

Ilginç!!!ve Haklı.


Guest KÜBRA
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Nette dolaşırken bu ilginç mektupla karşılaştım sizlerle paylaşmak istedim..

 

Sayın Başbakanıma açık mektup

 

Biz, sizi kaşınız, gözünüz, boyunuz, posunuz, karizmanız, hitabet yeteneğiniz, kıvrak zekânız, gençliğiniz için desteklememiştik. Öyle aman aman icraatlarınıza bayıldığımız, ülkeyi muhteşem yönettiğiniz için de vermemiştik size oylarımızı.

 

Biz, sizi, bu ülkenin normal günlere dönebileceğine olan inancımız adına desteklemiştik.

 

Size; gece yarısı muhtıralarına, yargı açıklamalarına, rektör salvolarına karşı dik duruşunuz için vermiştik oylarımızı. Ordunun, yargının, rektörlerin, köhnemiş zihniyetlerin ülkeyi yönetmelerinden bıkmışlığımız için peşinizden yürümüştük.

 

Şahsınıza ve partinize yapılan haksızlıkları, kendimize yapılmış saydığımız için aynı şarkıyı söylemiştik sizlerle. Bütün bu haksızlıklara rağmen doğru bildiğiniz yolda tevekkülle yürüyüşünüzü beğendiğimiz için görmezden gelmiştik hatalarınızı, Şemdinli’de, Nokta dergisinde olanlara karşı kayıtsızlığınızı.

 

BİZ SİZE İNANMIŞTIK

Bizler, şahsınızda, bu ülkenin gerçekten demokratik bir ülke olabilme ihtimalini sevmiştik. Her seçim sonrası, o balkondan yaptığınız konuşmalar esnasında “evet, doğru yapmışız” demiştik. Yeri geldiğinde hakkınızda çıkan iddialara kulak tıkamış, yeri geldiğinde bu iddialar karşısında sizleri savunmuştuk.

 

CHP’nin, MHP’nin kesif ve bıkkınlık verici devletçi söylemlerini beğenmediğimiz için -belki de- alternatifimiz olmadığı için desteklemiştik sizleri. Bu arada inanmıştık da bir gün inancı, rengi ve giyim tarzı ne olursa olsun, herkesin devletin kurumları karşısında eşit olabileceğine –ihtimal bu ya-.

 

“Şartlar olgunlaşınca, işler biraz yoluna girince, ortalık durulunca, vakti gelince” normal demokratik bir hukuk devletinin fertleri olacağımız günleri beklemiştik, baharı bekleyen kumrular gibi. Hiç gelmeyen, –anlaşıldığı üzere- hiç de gelmeyecek o güzel günleri...

 

O günleri beklerken, bu günlerde bulduk kendimizi sayın devlet büyüğümüz. Bizi “doğru yerde bulunmaya” davet ediyorlar hiddetle işaret parmağını sallayarak. Zaten bu satırları “korkmuşluğumdan” yazıyorum.

 

Çok şükür “taraf”ımızın doğru olduğunu bilecek kadar bir zekâ seviyesine sahibiz. Gencecik çocuklarımızın, ana kuzularımızın bir hiç uğruna, pisipisine ve göstere göstere feda edilmesine karşı “taraf” olduğumuzu beyan ediyoruz, yerimizin ziyadesi ile doğru olduğu iddiasındayız biz.

 

Bunun sorumlularından da hesap sorulmasını talep ediyoruz. Hepsi bu!

 

Bu hesabı soracak sizlersiniz, sor(a)mayacak olanlar da. Karar sizin.

 

Aslında o parmağın sizler için de sallanmış olduğunu biliyor olduğunuzu ümit ederek -ve haddim olmayarak- ben de sizleri doğru yerde durmaya davet ediyorum.

 

Gece yarıları, ifade hataları ile dolu muhtıralar yayınlayanlar, sizlerle tokalaşmamak hatta aynı ortamda bile bulunmamak için takla atanlar, bulunduğunuz mevkileri asla ve kat’a sizlere yakıştıramayanlarla; size bu mevkileri sağlayan ve bir takım haklı talepleri bulunan halkının arasında kalmak zor bir durum olsa gerek.

 

Bu ağır şartlar altında “doğru” olduğunu düşündüğünüz yer şayet orası ise, biliniz ki bizleri yanınızda göremeyeceksiniz. O güzel günlere olan -yıkılmış- inancımız, size “tayikeci” diyenlere hak vermişliğimiz ve içimizdeki yoğun aldatılmışlık hissi ile; siz Sayın KasımPAŞA’lı başbakanımıza, paşaları ile birlikte paşa paşa geçireceği sağlıklı, mutlu ve PAŞArılı bir ömür dileriz. Varın o yollarda bizsiz yürüyün bundan kelli, biraz da bizsiz ıslanın yağan yağmurda.

 

Arz ederim.

Elektronik Mühendisi

 

ALINTI.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...