Jump to content

Tavşan Avında Kaç Numara Şok Kullanılır?


Önerilen Mesajlar

Tavşan avı yurdumuzda yaygın olarak yapılmaktadır. Tavşanlar hızlı koşması ile bilinirler uzun ot ve çalılıklarda barınırlar. Avın zorluğu arazi durumuna göre değişkenlik gösterir sık çalılıklı arazide çoğu zaman atış inkanı bile bulunamaz.

 

Hızlı koşmaları en büyük silahlarıdır. Arka ayaklarının uzun olmasından dolayı özellikle yokuşta çok daha hızlı koşarlar.

 

Sabır gerektiren biravdır uzun yürüyüşler gerektirebilir. Bu yüzden tavşan avındaki en önemli eşya iyi bir bottur.

 

İyi bir köpek ile verimli bir avyapılabilir. Köpeğin olmayışı kesinlikle dezavantajdır. Çünkü avın nezaman ve nereden kalkacağı belli olmaz, dalgın bir anınızda ansızınyanınızdan fırlayabilir.

 

Eğer arazi de sık çalılıklardan oluşuyorsa avınızı bir an görür ve gözden kaybedersiniz.

 

TÜFEK SEÇİMİ:

 

12 kalibre bir tüfek bu av içinuygun olacaktır. 68 – 71 namlu tüfekler tercih edilebilir. Tüfek seçimiavcının tercihine göre değişkenlik gösterebilir. Eğer tüfeğimiz şokluise 3 – 1 şok tercih edilebilir.

 

FİŞEK SEÇİMİ:

 

Saçma numarası olarak 4 – 5 – 6 numara tercih edilebilir.

Saçma gramı yarıotomatiktüfeklerde normal havada 32 gr sert havalarda 34 – 36 gr. Süperpoze veçiftelerde ise normal havalarda 28 gr sert havalarda ise 32 gr olaraktercih edilebilir.

 

Tavşan avı için kişisel tercihimnormal havada 28 gr 6 numara, soğuk havalarda ise 32 gr 6 numaradır.Tüfek seçimim ise Süperpozedir.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Benzer Konular

  • Titrek Tavşan

   Ormanda her gün kurulmakta olan tavşanlar pazarı, havanın kararmasıyla birlikte, dağılıyordu. Sergisini toplayan tavşan pazar yerini terk edip gidiyordu. Vakit geç olup da pazar yerinde tavşan kalmayınca bir tavşan pazara gelirdi. Sırtında boş çuvalıyla ve bu boş çuval tezgâh altlarında kalmış, kıyıya köşeye atılmış, satılmamış havuçlarla ve bazı yiyeceklerle dolacaktı. Daima gölgelerden, acaba bir gören olur mu korkusuyla, yorgun ve titrek adımlarla. İşte, bu tavşan yoksul, yetim, garip bir tav

   , Yer: Masallar

  • Defne Meyvesi-Tohumu Nasıl Kullanılır, Faydaları Nelerdir?

   Mart ayında çiçeklenir ve tohumları ekim ayında tam olgunluğa ulaşır. Tohumları elips biçiminde ve koyu-parlak siyahtır. Tohum büyüklüğü yaklaşık nohut iriliğindedir. Meyveleri önce yeşil sonra siyah bir renk alır, takriben 1cm çapında zeytin çekirdeği gibi yüzeyi parlak, içinde etli bir tane çekirdeği vardır. Tohum danelerinin dış kısmı ince etli olmasına rağmen oldukça yağlıdır. Tohum çekirdeği iki parçadan oluşur.   -Meyvesi güzel bir baharattır. Tohumları siyah-parlak renkte, bahara

   , Yer: Şifalı Bitkiler ve Alternatif Tıp

×
×
 • Yeni Oluştur...